لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۲

اجرای وضعیت فوق العاده در تایلند آغاز شد


هزاران معترض تایلندی روز چهارشنبه در بانکوک به راه پیمایی پرداختند، درهمین حال یک حامی برجسته دولت در شمال شرقی کشور هدف تیراندازی قرار گرفت.

به گزارش اسوشیتد پرس، معترضین با نادیده گرفتن اجرای وضعیت فوق العاده، در خیابان های پایتخت به سوی ادارت دولتی به حرکت در آمدند، و روی دیوار خارجی ستاد پلیس شعار نوشتند.

دولت گفت فرمان برقراری وضعیت فوق العاده را برای بهبود امنیت و تضمین برگزاری آرام انتخابات در دوم فوریه، که معترضین با آن مخالف هستند، اجرا می کند.

مقامات اعلام کردند هیچ برخوردی با تظاهر کنندگان، که بخش هایی از بانکوک را تصرف کرده اند، صورت نخواهد گرفت و زندگی در شهر به طور عادی جریان دارد.


دولت وضعیت فوق العاده را دیرگاه سه شنبه در پی سلسله حملاتی که بیشتر متوجه تظاهرکنندگان صلجو بود اعلام کرد. پیشتر در روزهای جمعه و یکشنبه، در حملات نارنجکی مردی جانسپرد و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند.

در این میان، روز چهارشنبه مردان مسلح در تیراندازی عبوری رهبر ارشد یک جنبش طرفدار دولت را در شمال شرقی تایلند مجروح کردند. مهاجمان شناخته نشده اند.

فرمان وضعیت اضطراری که برای ۶۰ روی به قوت خود باقی خواهد بود، قدرت پلیس را در دستگیری افراد، جستجو و ضبط مواد و تجهیزات مشکوک افزایش می دهد.
XS
SM
MD
LG