لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

پاپ فرانسیس از تایلندی‌ها خواست نسبت به قاچاق انسان و فحشا بی‌تفاوت نباشند


پاپ فرانسیس
پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، خواستار تلاش های بیشتر برای مقابله با «تحقیر» زنان و کودکانی شد که مجبور به تن دادن به فحشا می شوند و از مردم خواست نسبت به پدیده قاچاق انسان و فحشا بی اعتنا نباشند.

به گزارش آسوشیتدپرس، پاپ این سخنان را روز پنجشنبه در تایلند بیان کرد؛ کشوری که قاچاق انسان و فقر در آن موجب گسترش صنعت «گردشگری جنسی» شده است.

پاپ فرانسیس در سخنانی که در ورزشگاه ملی بانکوک بیان کرد، از تایلندی ها خواست نسبت به زنان و کودکانی که به منظور سوءاستفاده جنسی و یا بردگی برای ماهیگیری و گدایی قاچاق می شوند، بی اعتنا نباشند.

پاپ فرانسیس در حضور حدود ۶۰ هزار تایلندی گفت: «همه آنها بخشی از خانواده ما هستند.» او افزود: «آنها مادران، برادران، و خواهران ما هستند.»

سازمان ملل متحد، تایلند را به عنوان یک مقصد اصلی در قاچاق انسان می داند. این سازمان علاوه بر این تایلند را منبع کار اجباری، و کار جنسی افرادی که در داخل و یا از خارج قاچاق شده اند، می داند.

سازمان ملل متحد می گوید صنعت گردشگری جنسی یکی از عوامل رشد تعداد قربانیان این عرصه در تایلند است که در بسیاری از مواقع، مجبور به تن دادن به ارتباط جنسی می شوند و یا برای این گونه کارها، فریب می خورند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG