لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۰

پلیس تایلند: حمله تروریستی بانکوک احتمالا کار یک گروه بین المللی نیست


پلیس تایلند: حمله تروریستی بانکوک احتمالا کار یک گروه بین المللی نیست
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

مقامات تایلند می گویند بمب گذاری مرگبار در یک معبد در بانکوک احتمالا توسط دستکم ۱۰ نفر از جمله چند خارجی، طرح ریزی شده بود، اما معتقد نیستند که یک گروه تروریستی بین المللی آن را اجرا کرد.

سخنگوی ارتش روز پنجشنبه در بیانیه ای که از تلویزیون پخش شد گفت احتمال نمی رود این حادثه به تروریسم بین المللی ارتباط داشته باشد، او همچنین یاد آور شد مردم چین هدف مستقیم حمله دوشنبه شب به معبد اراوان نبودند.

پیشتر، رئیس پلیس تایلند گفت دستکم ۱۰ نفر در طرح حمله، که دستکم ۲۲ تن را کشت و صدها نفر را مجروح کرد، دخیل بودند، و بمب گذاری احتمالا حدود یک ماه پیشتر برنامه ریزی شده بود.

دولت روز چهارشنبه با انتشار طرح صورت یک مرد، حکم دستگیری او را که گفته می شود حمله را انجام داد، صادر کرد. یک پاداش ۲۸ هزار دلاری نیز برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او بشود تعیین شده است.

مرد بلند قد باریک اندامی که عینک زده بود و تی شرت زرد رنگی پوشیده بود، در ویدیوی دوربین مداربسته در حالی که به آرامی از معبد پس قرار دادن یک کوله پشتی زیر یک نیمکت پیش از انفجار دور می شد، دیده شد.

مقامات پلیس می گویند آنها به دستکم دو مرد دیگر که در ویدیو دیده می شوند نیز مظنون هستند.

یک مقام پلیس روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت دولت تایلند در دنبال کردن مظنونین از اینترپل کمک خواهد خواست.

هنوز انگیزه حمله معلوم نشده است، همچنین روشن نیست که آیا مظنونین از کشور گریخته اند یانه. نخست وزیر تایلند گفت می تواند انگیزه ای سیاسی، به قصد صدمه زدن به توریسم یا اقتصاد، داشته باشد.

XS
SM
MD
LG