لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

ممنوعیت آمد و شد شبانه در بانکوک تمدید شد


در تایلند، مقامات امنیتی ممنوعیت آمد و شد شبانه در بانکوک و ۲۳ استان دیگر را برای سه روز دیگر تمدید کرده اند. در همین حال ساکنان شهر در تلاش هستند در پی شورش ها و آتش افروزی های معترضین ضد دولتی، زندگی خود را به حال عادی بازگردانند.

نیروهای امنیتی روز پنجشنبه در تیراندازی های پراکنده با معترضین معروف به سرخپوشان درگیر شدند، اما دو لت می گوید نظم را در پایتخت برقرار کرده است. یک سخنگوی ارتش گفت ممنوعیت آمد و شد شبانه از ۹ شب تا ۵ بامداد به وقت محلی تا روز شنبه برقرار خواهد بود.

یک رهبر دیگر سرخپوشان روز پنجشنبه به پلیس تسلیم شد. ویرا موسی کاپونگ خواهان صلح شد و به طرفدارانش گفت دموکراسی نمی تواند بر شالوده انتقام جویی و خشم بنا شود.

کارگران شهرداری جمع کردن آوار ناشی از حمله روز چهارشنبه نیروهای امنیتی به اردوگاه سرخپوشان در منطقه تجارتی شهر بانکوک را آغاز کرده اند. در عملیات ۷ تن کشته شدند.

نیروهای امنیتی وارد یک معبد بودایی در داخل ناحیه اعتراض شدند. صدها نفر ار سرخپوشان برای فرار از حمله به آنجا گریخته بودند. شش جسد در داخل معبد شد، اما معلوم نیست که آیا آنها در عملیات روز چهارشنبه کشته شدند یا نه.

XS
SM
MD
LG