لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۷

معترضین ضد دولت در تایلند، سیستم راه آهن بانکوک را متوقف ساختند


در تایلند، فعالان مخالف دولت در حالی که به کمپین هفت هفته ای اعتراضات خیابانی ادامه می دهند، روز سه شنبه سیستم راه آهن فرازمینی بانکوک را برای چند ساعت متوقف ساختند.

معترضین سرخپوش وارد یک ایستگاه در نزدیکی محل اصلی اعتراض شدند، و لاستیک های اتومبیل را روی سکو قرار دادند. فعالان گفتند آنها نگران آن هستند که ممکن است سربازان از ایستگاه برای حمله از بالا استفاده کنند.

مقامات با متوقف ساختن سرویس های ترن بانکوک برای چند ساعت در شلوغی آمد و شد بامدادی پاسخ دادند.

رهبران سرخپوش همچنین قول دادند روز چهارشنبه با اعزام تیم هایی از اردوگاه خود به دیگر بخش های بانکوک به منظور تشویق تعداد بیشتری از مردم به پیوستن به جنبش آنها، کمپین خود را توسعه دهند.

این اقدام می تواند سرخپوشان را به محلی که فعالان رقیب، تظاهرات متقابلی برگزار کرده اند نزدیکتر کند. آنها از دولت می خواهند معترضینی را که موجب مختل شدن جریان زندگی در بانکوک شده اند سرکوب کند.

سرخپوشان پیشنهاد کرده اند در مقابل برگزاری انتخابات ظرف سه ماه به اعتراضات پایان دهند. آبیسیت وجاجیوا، نخست وزیر تایلند، این پیشنهاد را رد کرده است و می گوید او زیر ارعاب مذاکره نخواهد کرد.

دولت به معترضین هشدار داده است که آنها به دلیل نقض قانون امنیت داخلی با اقدام قانونی و امکان دستگیری روبرو هستند.

آبیسیت روز سه شنبه در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت دولت سعی خواهد کرد قانون را با «کمترین زیان» اجرا کند. او همچنین قول داد یک راه حل سیاسی برای بحران پیدا کند و خواهان «شکیبایی و همکاری» شد.

دولت تایلند همچنین رهبران سرخپوش را به توطئه چینی برای سرنگونی نظام پادشاهی تایلند متهم کرد. آنها این اتهام را تکذیب می کنند.

XS
SM
MD
LG