لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۰۳

رسانه های مخالف دولت در تایلند بسته شدند


دولت تایلند یک ایستگاه تلویزیونی اپوزیسیون و نیز ده ها وب سایت و ایستگاه های رادیویی وفادار به معترضین «سرخپوش» را بسته است.

سخنگوی دولت روز پنجشنبه «جبهه متحده دمکراتیک علیه دیکتاتوری» را متهم کرد که در کوشش جهت برهم زدن ثبات سیاسی کشور، از رسانه ها برای تحریف اطلاعات و تحریک مردم به نا آرامی استفاده می کنند. یک سخنگوی جبهه می گوید گروه سعی دارد راه های دیگری برای اطلاع رسانی به طرفدارانش پیدا کند.

روز پنجشنبه، معترضین برای پنجمین روز پیاپی وضعیت فوق العاده در بیشکک را نادیده گرفتند و مرکز توریستی و بازرگانی شهر را اشغال کردند.

رهبران «سرخپوشان» می گویند آنها همچنین روز جعه راه پیمایی های گسترده ای در ۱۰ محل اعلام نشده ترتیب خواهند داد.

نخست وزیر روز چهارشنبه پس از آن که صدها سرخپوش به پارلمان تایلند حمله کردند و قانون گزاران را ناچار ساختند فرار کنند، وضعیت فوق العاده اعلام کرد. یک دادگاه روز پنجشنبه احکام دستگیری ۷ رهبر معترض را به اتهام ورود غیر قانونی به محوطه پارلمان صادر کرد.

رهبر سرخپوشان می گوید دولت اگر در صدد برآید طرفداران او را سرکوب کند، با وضعیتی دشوار روبرو خواهد شد.

سرخپوشان می خواهند نخست وزیر استعفا دهد و انتخابات ظرف دو هفته برگزار شود. او پیشنهاد کرده است انتخابات جدید در مدت ۹ ماه صورت گیرد.

سرخپوشان عموما از تاکسین شیناواترا، نخست وزیر سابق پشتیبانی می کنند که در سال ۲۰۰۶ در یک کودتای نظامی به اتهام فساد برکنار شد.

XS
SM
MD
LG