لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۳

اف بی آی: مرد مسلح در تیراندازی تگزاس به تنهایی عمل کرده بود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «اف بی آی» می گوید مرد مسلحی که روز شنبه هفت نفر را در شهر «اودِسا» در تگزاس کشت و ۲۲ نفر را مجروح کرد در این اقدام تنها بوده است و احتمالا هیچ ارتباطی با گروه های تروریستی جهانی یا داخلی ندارد.

فرد تیرانداز پس از ربودن خودروی شرکت پست در حال رانندگی با سرعت در بزرگراه به دیگر خودروها شلیک می کرد.

یکی از کشته شدگان یک نوجوان است. سه افسر پلیس هم در میان مجروحان هستند. دختربچه ۱۷ ماهه ای نیز در اثر شلیک گلوله چند دندان خود را از دست داده و زبان و لب اش سوراخ شده است.

مایکل گرک، رئیس پلیس «اودسا»، گفت: «در مورد انگیزه یا دلایل این تیراندازی ها در این مرحله پاسخی قطعی وجود ندارد. اما قریب به یقین مطمئن هستیم که او به تنهایی اقدام کرده است.»

رئیس پلیس اودسا حاضر نشد اسم این تیرانداز را در کنفرانس خبری یکشنبه اعلام کند. اما مقام های پلیس او را «سِت اِیتر» ۳۶ ساله معرفی کرده اند.

کشتار روز شنبه زمانی شروع شد که پلیس ایالتی تگزاس این مرد مسلح را برای استفاده نکردن از چراغ راهنما پیش از گردش به چپ در یک بزرگراه متوقف کرده بود. سپس او از پنجره پشت خودرو به افسر پلیس شلیک و او را زخمی می کند.

فرد تیرانداز در ادامه خودروی شرکت پست را ربود و آن قدر به طور تصادفی به سوی خودروها شلیک کرد تا این که در پارکینگ یک سینما گیر افتاد. پلیس می گوید اگر او در پارکینگ کشته نمی شد ممکن بود وارد سالن سینما شده و افراد بیشتری را قربانی کند.

پرزیدنت ترامپ آن چه روی داده را «بسیار سخت و غم انگیز» توصیف کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG