لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۳

یک کارخانه تولید کود در ایالت تگزاس منفجر شد


آتش همچنان در یک مجتمع آپارتمانی که در انفجار کارخانه تولید کود در ایالت تگزاس، تخریب شده، می سوزد - ٢٩ فروردین ۱۳۹۲
آتش همچنان در یک مجتمع آپارتمانی که در انفجار کارخانه تولید کود در ایالت تگزاس، تخریب شده، می سوزد - ٢٩ فروردین ۱۳۹۲
انفجاری بزرگ چهارشنبه در یک کارخانه کود سازی در منطقه کوچکی به نام وست، نزدیک شهر ویکو در ایالت تگزاس دست کم ۵ کشته و دهها مجروح بر جای نهاد. حال تعدادی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

هنوز روشن نیست حریق چگونه آغاز شد. سخنگوی پلیس تاکید کرد مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آتش سوزی و انفجار چیزی بیشتر ازیک حادثه بوده است.
یک مقام پلیس ویکو می گوید شماری از آتش نشان ها ناپدید شده اند. به گفته سخنگوی پلیس، انفجار در کارخانه درن درحالی روی داد که آتش نشانان برای خاموش کردن شعله های آتش تلاش می کردند.

بین ۵۰ تا ۷۵ خانه در نزدیکی کارخانه یا به شدت آسیب دیدند یا منهدم شدند. بر اثر انفجار شیشه های بسیاری از خانه ها و مغازه ها در هم شکسته شد.

۲۸۰۰ نفر ساکنان شهر وست، از جمله بیش از ۱۰۰ نفر از یک خانه سالمندان ، به نواحی دیگر منتقل شده اند. گروه های اورژانس هنوز برای یافتن هرکسی که ممکن است به دام افتاده باشد خانه ها را جستجو می کنند، و زمین فوتبال دبیرستانی در نزدیکی کارخانه به مرکز اورژانس برای درمان قربانیان تبدیل شده است.

ریک پری، فرماندار تگزاس با صدور بیانیه ای اعلام کرد منابع ایالتی، برای ارسال کمک ها به مقامات محلی بسیج شده است. نیروهای امداد ده ها شهر نزدیک، برای کمک به نیروهای امداد به وست رفته اند.
XS
SM
MD
LG