لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۸

کشور نروژ در فروش خودروهای برقی در جهان رکورد زد


بنا به آمار نهاد مرتبط با راه و ترابری نروژ، تقریباً ۶۰ درصد از خودرو های صفر کیلومتری که در این کشور در ماه مارس به فروش رفت، کاملاً برقی بودند و این نروژ را که هدفش برچیدن خودروهای سوخت فسیلی تا سال ۲۰۲۵ است، در جهان رکورددار کرد.

به گزارش رویترز، معافیت خودروهای برقی در نروژ از مالیاتی که اتومبیل های با سوخت بنزین و دیزل باید بپردازند، موجب رونق گرفتن فروش برندهایی مثل تسلا و نیسان، با مدل «لیف»، و افت فروش برندهای دیگر مثل تویوتا، دایملر، و غیره شده است.

در سال ۲۰۱۸، فروش خودروهای تمام برقی در نروژ با ۳۱.۲ درصد افزایش رکورد زد و این کشور را در این مسئله خیلی جلوتر از کشورهای دیگر قرار داده است. اکنون تقاضا برای اتومبیل های برقی در نروژ به قدری زیاد شده است که محصول کم می آید و خریداران باید در نوبت منتظر بمانند.

موج فروش اتومبیل های برقی در نروژ در ماه مارس، به دنبال افزایش صادرات خودروی سایز متوسط «مدل ۳» تسلا به این کشور بود که قیمت فروش آن از ۴۴۲ هزار کرون، معادل ۵۱,۴۰۰ دلار به بالا است.

افزایش درخواست برای اتومبیل های برقی در نروژ به دنبال تلاش این کشور- که یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت و گاز در اروپای غربی است - به تغییر به «اقتصاد سبز» است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG