لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۹

اسپیلبرگ با سریال تازه «ترانوآ» به موضوع حفاظت از محیط زیست می پردازد


اسپیلبرگ با سریال تازه «ترانوآ» به موضوع حفاظت از محیط زیست می پردازد
اسپیلبرگ با سریال تازه «ترانوآ» به موضوع حفاظت از محیط زیست می پردازد

روز سه شنبه شبکه تلویزیونی «فاکس» Fox برای نخستین بار یک فیلم سه دقیقه ای از نمونه آزمایشی سریال تازه و پرخرج «ترانوآ» Teranova که استیون اسپیلبرگ کارگردان سرشناس هالیوود مدیر تولید آن است را به نمایش گذاشت.

این سریال پرهزینه با موضوع ماجراجویی های فضایی به مسئله سفر انسان در زمان می پردازد و صحنه های آن در مناطق چشمگیر و طبیعی استرالیا و جنگل های بارانی این کشورفیلمبرداری شده است. وقایع سریال «ترانوآ» در یک سیاره پیشرفته اما از لحاظ شرایط محیط زیست بسیارالوده در سال ۲۱۴۹ اتفاق می افتد و گروهی مسافر با سفر در طول زمان به گذشته ۸۵ میلیون سال پیش و زمان دایناسورها باز می گردند تا نسل بشر را از شرایط ناهمگون کنونی بر روی زمین نجات دهند. کره زمین در این دوره از آینده نه چندان دور با ازدیاد جمعیت و از بین بردن منابع طبیعی روبروست و به زبان دیگر جهان درحال مرگ و نابودی است. دانشمندان با پیدا کردن معبری به گذشته و به روزهای نخست پیدایش زمین می کوشند تا مسیر حرکت تمدن بشری را تغییر دهند.

فیلم روی خانواده پنج نفره «شانن» تمرکز دارد و لحظات ورود آن ها به سرزمین اولیه «ترانوآ» یا سرزمین نویافته را نشان می دهد.

سریال تازه و با شکوه«ترانوآ» هرچند بنا برگفته منتقدین به رقابت با «آواتار» می پردازد اما شباهت های ظاهری بسیاری با فیلم قدیمی «جوراسیک پارک» Jurasic Park اسپیلبرگ دارد.

هرچند درنمونه سه دقیقه ای که فاکس دراختیار خبرنگاران گذاشت نشانی از باران دیده نمی شد اما در طول ۶ هفته فیلمبرداری در استرالیا دست اندرکاران با هوایی بارانی و بروز سیلاب های ناگهانی روبرو بوده اند. الکس گریو مسئول تهیه فیلم به خبرنگاران گفت:«هرلحظه از فیلمبرداری برای ما چالشی بوده است. اما درنهایت توانستیم به بهترین نحو داستان شکل گیری یک تمدن تازه را در سرزمین خیالی «ترانوآ» نشان دهیم.»

سریال تلویزیونی «ترانوآ» که پرهزینه ترین محصول تلویزیونی در تاریخ استودیوی فاکس به شمار می رود روزهای ۲۳ و۲۴ ماه مه پس از برنامه پرطرفدار «آمریکن آیدول» American Idol به نمایش گذاشته خواهد شد.

روز سه شنبه شبکه تلویزیونی «فاکس» برای نخستین بار یک فیلم سه دقیقه ای از نمونه آزمایشی سریال تازه و پرخرج «ترانوآ» که استیون اسپیلبرگ کارگردان سرشناس هالیوود مدیر تولید آن است را به نمایش گذاشت.

این سریال پرهزینه با موضوع ماجراجویی های فضایی به مسئله سفر انسان در زمان می پردازد و صحنه های آن در مناطق چشمگیر و طبیعی استرالیا و جنگل های بارانی فیلمبرداری شده است. وقایع این سریال در یک سیاره پیشرفته اما از لحاظ شرایط محیط زیست بسیارالوده در سال 2149 اتفاق می افتد و گروهی مسافر با سفر در طول زمان به گذشته 85 میلیون سال پیش و زمان دایناسورها باز می گردند تا نسل بشر را از شرایط ناهمگون کنونی بر روی زمین نجات دهند. کره زمین در این زمان از آینده نه چندان دور با ازدیاد جمعیت و از بین بردن منابع طبیعی روبروست و به زبان دیگر جهان درحال مرگ و نابودی است. دانشمندان با پیدا کردن معبری به گذشته و روزهای نخست پیدایش زمین می کوشند تا مسیر حرکت تمدن بشری را تغییر دهند.

فیلم روی خانواده پنج نفره «شانن» تمرکز دارد و لحظات ورود آن ها به سرزمین اولیه «ترانوآ» - یا سرزمین نویافته – را نشان می دهد.

سریال تازه و با شکوه«ترانوآ» هرچند بنا برگفته منتقدین به رقابت با «آواتار» می پردازد اما شباهت های ظاهری با فیلم قدیمی «جوراسیک پارک» اسپیلبرگ دارد.

هرچند درنمونه سه دقیقه ای که فاکس دراختیار خبرنگاران گذاشت نشانی از باران دیده نمی شد اما در طول 6 هفته فیلمبرداری در استرالیا دست اندرکاران با هوایی بارانی و بروز سیلاب های ناگهانی روبرو بوده اند. الکس گریو مسئول تهیه فیلم به خبرنگاران گفت:«هرلحظه از فیلمبرداری برای ما چالشی بوده است. اما درنهایت توانستیم به بهترین نحو داستان شکل گیری یک تمدن تازه را در سرزمین خیالی «ترانوآ» نشان دهیم.»

سریال تلویزیونی «ترانوآ» که پرهزینه ترین محصول تاریخ تلویزیون فاکس به شمار می رود روزهای 23 و 24 ماه مه پس از برنامه پرطرفدار «آمریکن آیدول» به نمایش گذاشته خواهد شد.

XS
SM
MD
LG