لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

ادامه سلطنت جوکوویچ در سال ۲۰۱۱


ادامه سلطنت جوکوویچ در سال ۲۰۱۱
ادامه سلطنت جوکوویچ در سال ۲۰۱۱

فصل رویایی نوواک ژوکوویچ با قهرمانی در تنیس آزاد ایتالیا ادامه یافت.

ژوکوویچ، نفر دوم تنیس مردان جهان از صربستان، که هفته گذشته در فینال مادرید، رافائل نادال را شکست داده بود، این بار هم در برابر نفر نخست تنیس جهان و سلطان خاک رس به برتری دست یافت. ژوکوویچ که تاکنون قهرمانی دو گراند اسلم را بدست آورده در این دیدار در دو ست و با نتایج مشابه ۶-۴ حریف اسپانیایی اش را مغلوب کرد تا علاوه بر قهرمانی در تنیس آزاد ایتالیا، رکورد شکست ناپذیری اش را به ۳۹ بازی برساند. با این نتیجه حساب پیروزی های ژوکوویچ در مقابل نادال به عدد چهاررسید. این تنیسور صرب در فصل جاری در چهار فینال، ایندین ولز، میامی، مادرید و رم در برابر نادال اسپانیایی به برتری دست یافته.نادال مرد شماره یک تنیس جهان تاکنون قهرمانی 9 گرند اسلم بدست آورده و فدرر با کسب 17 گرنداسلم پرافتخارترین تنیسور تاریخ جهان است

در قسمت زنان اما ماریا شاراپووا برای نخستین بار در این فصل به یک عنوان قهرمانی دست یافت. در فینال زنان تنیس آزاد ایتالیا، ماریا شاراپووای روس، نفر نخست سابق تنیس زنان جهان و بخت هفتم قهرمانی این مسابقات، در برابر سامانتا استوسور قرار گرفت و موفق شد با شکست حریفش به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد. شاراپووا این تنیسور سرسخت استرالیایی را در دو ست و با نتایج ۶-۲ و ۶-۴ از پیش رو برداشت تا به مهمترین عنوانش در زمینهای خاکی دست یابد. شاراپووا که در دوران ورزشی اش سه قهرمانی مسابقات گرند اسلم را در کارنامه دارد ، در تالار افتخاراتش، تنها قهرمانی رولان گروس اوپن فرانسه را کم دارد.

در ادامه مسابقات تنیس مردان تیمی قهرمانی جهان، آلمان میزبان، با نتیجه یک بر صفر از صربستان پیش افتاد. در ادامه مسابقات گروه آبی، فیلیپ کولشریبر آلمانی دو بر صفر و با نتایج ۶-۴ و ۷-۶ یانکو تیپسارویچ صرب را شکست داد تا آلمان از قهرمان سال ۲۰۰۹ پیش افتد. روسیه هم با نتیجه دو بر صفر از اسپانیا پیش است. میخاییل یوژنی، تنیسور شماره ۱۳ جهان، مارسل گرانولرز را دو بر صفر شکست داد، ضمن آنکه ایگور آندره ایف دو بر یک دانیل خیمنو را برد تا روسیه در مجموع دو بر صفر از حریفش پیش افتد.

XS
SM
MD
LG