لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۶

«ماریا شاراپوا» تنیسور مشهور روس قصد بازنشستگی ندارد


ماریا شاراپوا ۳۰ ساله، اهل روسیه است.
ماریا شاراپوا ۳۰ ساله، اهل روسیه است.

«ماریا شاراپوا» تنیسور مشهور روسی در نخستین مصاحبه خود پس از شرکت در رقابتهای تنیس آمریکا «یو اس اوپن» گفت، از بازگشت دوباره به مسابقات خوشحال است و قصد دارد دوران تلخ محرومیتش را فراموش کند.

ماریا شاراپوا که از ستاره های بزرگ این ورزش است، سال گذشته به دلیل عدم شرکت در آزمایش دوپینگ و استفاده از داروهای غیرمجاز، از طرف فدراسیون جهانی تنیس به مدت دو سال از شرکت در کلیه رقابت‌های این رشته ورزشی منع شد.

البته او با مراجعه به دادگاه حکمیت ورزش جهان، ادعا کرد داروی مصرفی جنبه پزشکی داشته و به دلیل نارسایی قلبی از «ملدونیوم» استفاده می کند، این دارو در فهرست ممنوعه فدراسیون جهانی تنیس قرار دارد.

دادگاه حکمیت ورزش که مقرش در لوزان سوئیس است در نهایت محرومیت ماریا شاراپوا را به پانزده ماه کاهش داد و او از ماه آوریل گذشته به میادین بازگشت.ماریا شاراپوا به دلیل دوری از مسابقات، فاقد رنکینگ یا امتیاز جهانی بود و به همین دلیل نتواست در مسابقات تنیس فرانسه با «رولان گاروس» شرکت کند، او رقابتهای ویمبلدون را نیز به دلیل آسب دیدگی از دست داد و بازیهای تنیس آمریکا نخستین گرانداسلم وی پس از پایان محرومیتش بود.

ماریا شاراپوا در این گفتگوی تلویزیونی، بازگشت دوباره به این رقابتها را هیجان انگیز توصیف کرد، لحظه شیرینی که بارها در ذهنش مرور کرده بود.

به گفته او دوری از مسابقات و تماشای بازیها از طریق تلویزیون، تجربه سخت و دشواری بود و هرگز تصور نمی کرد تا این حد دلش برای تنیس تنگ شود.ماریا شاراپوا با اشاره به استفاده از داروی غیرمجاز گفت، هنوز باور دارد تصمیم فدراسیون جهانی تنیس غیرمنصفانه بود ولی قصد ندارد به گذشته بازگردد و نگاهش به آینده خواهد بود.

این تنیسور ۳۰ ساله گفت، هرچند که به اواخر دوران بازیگری خود نزدیک شده ولی درخشش خواهران ویلیامز یا حتی راجر فدرر ۳۶ ساله، انگیزه او را برای ادامه این مسیر افزایش داده و قصد خداحافظی ندارد.

ماریا شاراپوا شروع خوبی در مسابقات تنیس آمریکا داشت و تا دور چهارم پیش رفت ولی در این مرحله از «آناستازیا سواستوا» از لیتوانی شکست خورد و از گردونه رقابتها حذف شد.او از محبوب ترین تنیسورهای زن است و طرفداران بسیاری در گوشه و کنار جهان دارد، ماریا شاراپوا عنوان قهرمانی هر چهار گراند اسلم بزرگ تنیس را کسب کرده و میلیونها دلار درآمد داشته است.

این هفته کتاب جدیدی از این تنیسور محبوب منتشر شد که «توقف ناپذیر، زندگی من تاکنون» نام دارد، این کتاب در اصل زندگینامه ماریا شاراپوا است و او به بیان خاطرات تلخ و شیرین زندگی و ماجراهای هیجان انگیز دوارن ورزشی پرداخته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG