لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۰

راجر فدرر برای کمک به کودکان آفریقایی تنیس بازی کرد


راجر فدرر تنیس باز نامدار سوئیسی و از اسطوره های این ورزش همراه با بیل گیتس کارآفرین موفق آمریکایی و بنیانگذار مایکروسافت در یک مسابقه خیریه تنیس در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن شرکت کردند.

این بازی نمایشی که « مسابقه برای آفریقا» نام داشت، با هدف کمک به سازمان غیرانتفاعی راجر فدرر برگزار شد و کلیه منافع حاصل از آن صرف پروژه های آموزشی در کشورهای فقیر و نیازمند آفریقایی خواهد شد.

در این برنامه هیجان انگیز که در یکی از بزرگترین ورزشگاههای سیاتل برگزار شد ، «جان آیسنر» تنیسور جوان آمریکایی و «مایک مک کریدی» نوازنده گروه موسیقی «پیرل جم» نیز حضور داشتند.

ابتدا راجر فدرر و بیل گیتس در مسابقه ای نمایشی تیم دو نفره جان آیسنر و مایک مک کریدی را در یک ست شکست داد.

و در رقابت اصلی که جدی تر بود، راجر فدرر در دو ست جان آیسنر بازیکن شماره بیست و سه جهان را مغلوب کرد.

بیش از شانزده هزار نفر شاهد برگزاری این مسابقه خیریه بودند و این مراسم از شبکه های مختلف تلویزیونی و فیسبوک بصورت زنده پخش شد.

در این مسابقات که غیررسمی بود، شرکت کنندگان مرتب با یکدیگر شوخی کرده و لحظات خوب و خوشی را برای تماشاگران رقم زدند. بذله گویی بیل گیتس و شیرین کاری های راجر فدرر با استقبال زیادی از سوی حاضرین همراه بود.

ساعاتی پیش اعلام شد، مجموع درآمد این برنامه و کمک های اهدایی علاقمندان به سازمان غیر انتفاعی راجر فدرر از مرز دو میلیون دلار گذشته که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

راجر فدرر که با کسب ۱۸ گرانداسلم پرافتخارترین تنیس باز جهان است، این سازمان خیریه را در سال ۲۰۰۵ پایه گذاشت، او تاکنون بیش از چهل میلیون دلار صرف برنامه های آموزشی کودکان و پروژه های انساندوستانه در آفریقا کرده است.

راجر فدرر ضمن ابراز رضایت از همکاری با بیل گیتس، او را شخصیتی دوست داشتنی و انسانی شریف توصیف کرد که اشتیاق فراوانی برای مشارکت در پروژه های خیریه دارد و از پیشگامان این عرصه محسوب می شود.

بیل گیتس که علاقه زیادی به تنیس دارد، دعوت راجر فدرر برای شرکت در این برنامه را پذیرفت و با توجه به اینکه سالها ساکن شهر سیاتل بوده، برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم تلاش بسیاری داشت.

او حتی در آنونس تبلیغاتی این مسابقه حضور داشت و نقش یک تماشاگربی ملاحظه را بازی کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG