لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۳

رافائل نادال آکادمی بین المللی تنیس خود را افتتاح کرد


رافائل نادال و راجر فدرر در مراسم افتتاحیه آکادمی
رافائل نادال و راجر فدرر در مراسم افتتاحیه آکادمی

رافائل نادال تنیسور نامدار اسپانیایی روز چهارشنبه در مراسم باشکوهی آکادمی تنیس خود را در زادگاهش «ماناکور» در جزیره «مایورکا» افتتاح کرد، میهمان ویژه این مراسم راجر فدرر تنیسور مشهور سوئیسی بود.

این دو ستاره تنیس جهان سالهاست که در مسابقات این رشته ورزشی رقابت سخت و فشرده ای دارند و به اصطلاح رقیب سنتی محسوب می شوند. با این حال آنها خارج از میدان مسابقه دوستان خوبی هستند و رابطه گرم و صمیمی دارند.

رافائل نادال این آکادمی تنیس را با حمایت و پشتیبانی شرکت ارتباطی «مووی استار» تأسیس کرده و بر تمامی دوره های آموزشی و پرورشی آن نظارت مستقیم خواهد داشت، آکادمی پذیرای کودکان و نوجوانان ده تا هجده سال است.

این مرکز بین المللی شامل بیست و شش زمین تنیس، سالن بدنسازی، استخر، مرکز پزشکی، کلینیک روانشناسی، مدرسه و خوابگاه است. در احداث این مجموعه عظیم از وسایل مدرن، تجهیزات پیشرفته و تازه ترین فناوری استفاده شده است.

رافائل نادال و راجر فدرر در میان شاگردان آکادمی
رافائل نادال و راجر فدرر در میان شاگردان آکادمی

نادال در مراسم افتتاح آکادمی خود، راجر فدرر را یکی از نوابغ تاریخ تنیس خواند و از شرکت او در این برنامه سپاسگزاری کرد. او گفت، گشایش این آکادمی در زادگاهش افتخار بزرگی است و او به یکی از آرزوهای مهم زندگی خود دست یافته است.

این تنیسور اسپانیایی گفت پس از بازنشستگی از دنیای ورزش حرفه ای قصد دارد بصورت تمام وقت در این آکادمی فعالیت کند و تجریبات گرانبهای خود را در اختیار نسل جوان قرار دهد.

راجر فدرر با ستایش از دستاوردهای ارزنده رقیب اسپانیایی خود، او را دشوارترین حریفش در رقابتهای حرفه ای تنیس توصیف کرد.

او رافائل نادال را قهرمانی خستگی ناپذیر توصیف کرد که پیروزی مقابل او مأموریتی سخت و دشوار است.

راجر فدرر که با کسب هفده عنوان قهرمانی گرنداسلم، پرافتخارترین تنیسور جهان محسوب می شود، برای رافائل و آکادمی تنیس او آرزوی موفقیت کرد.

رافائل نادال و راجر فدرر در میان شاگردان آکادمی
رافائل نادال و راجر فدرر در میان شاگردان آکادمی

در دهه گذشته این دو ستاره بزرگ، حاکم بلامنازع رقابت های تنیس حرفه ای جهان بوده اند و بسیاری از عناوین قهرمانی را میان خود تقسیم کرده اند.

هر چند که در سال های اخیر به دلیل بالا رفتن سن، آسیب دیدگی های متعدد و ظهور ستاره هایی چون نواک جوکویچ و اندی موری در حاشیه قرار گرفته اند و به عقیده بسیاری به پایان دوران حرفه ای خود رسیده اند.

در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی تنیس، رافائل نادال در رتبه هفتم و راجر فدرر بازیکن شماره دوازده جهان است.

این در حالی است هر دو آنها انگیزه زیادی برای ادامه فعالیت های حرفه ای دارند و به نظر می رسد سال آینده هم شاهد حضور این دو اسطوره تکرار نشدنی تنیس در میادین ورزشی باشیم.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG