لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۰

صعود بزرگان به نیمه نهایی اوپن استرالیا


صعود بزرگان به نیمه نهایی اوپن استرالیا
صعود بزرگان به نیمه نهایی اوپن استرالیا

رقابتهای تنیس اوپن استرالیا با صعود شاراپووا و کویتووا به نیمه نهایی پیگیری شد.

در یک چهارم نهایی این مسابقات در گروه زنان ماریا شاراپووای روس، پر درآمد ترین ورزشکار زن جهان موفق شد هموطنش اکاترینا ماکارووا را شکست دهد. در این دیدار بخت چهارم قهرمانی ست نخست را ۶-۲ بسود خود به پایان برد. شاراپووا در ست دوم هم ۶-۳ به پیروزی رسید تا در مرحله ی نیمه نهایی اولین گرانداسلم فصل به مصاف پترا کویتووا برود. دیداری که تکرار فینال ویمبلدون سال پیش است شاراپووا در فینال ویمبلدون گذشته به برتری کویتووا رضایت داد تا مقام قهرمانی را از کف بدهد..

کویتووا هم با پیروزی در برابر حریف ایتالیایی اش به این مرحله صعود کرد. امید دوم کسب جام که با قهرمانی در این میدان میتواند جایگاه نخست تنیس زنان را بدست آورد در برابر سارا ارانی در ست نخست در زمان ۵۳ دقیقه با نتیجه ۶-۴ به برتری رسید. برترین تنیسور حال حاضر جمهوری چک و قهرمان ویمبلدون در ست دوم هم با همین نتیجه به برتری رسید تا برای رسیدن به فینال شاراپووا را پیش رو داشته باشد.

در رقابتهای مردان تنیس آزاد استرالیا و در مرحله یک چهارم نهایی نفر نخست رده بندی جهانی هم با پیروزی در برابر داوید فرر خود را به نیمه نهایی رساند. نوواک جوکوویچ صرب که در یک هشتم نهایی لیتون هیوئیت از کشور میزبان را شکست داده بود در این دیدار در برابر حریف اسپانیایی اش ست نخست را ۶-۴ به سود خود به پایان برد. جوکوویچ در ست دوم و در تای برک ۷-۶ به پیروزی رسید. او در ست سوم کار راحت تری داشت و موفق شد ۶-۱ فرر رامغلوب کند تا با پیروزی سه بر صفر در مجموع به نیمه نهایی این مسابقات راه یابد. او در نیمه نهایی در برابر اندی ماری بریتانیایی به میدان خواهد رفت. ماری نفر چهارم رده بندی تنیس بازان جهان در دیگر دیدار مرحله یک چهارم نهایی موفق شد در برابر حریف ژاپنی اش به آسانی به برتری برسد. بخت چهارم قهرمانی که در دو فینال پیاپی این مسابقات با شکست در برابر حریفان در راه قهرمانی ناکام مانده ستهای اول و دوم را ۶-۳ به سود خود به پایان برد، ماری ست سوم را هم ۶-۱ با پیروزی پشت سر گذاشت تا برای سومین حضورش فینال ملبورن، حریف جوکوویچ شود.

XS
SM
MD
LG