لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۳

یک بار دیگر نادال در برابر فدرر


یک بار دیگر نادال در برابر فدرر
یک بار دیگر نادال در برابر فدرر

در ادامه مسابقات تنیس آزاد استرالیا، امروز دو دیدار از مرحله یک چهارم نهایی مردان برگزار شد که طی یکی از آنها رافائل نادال با پیروزی در برابر توماس بردیچ، به جمع چهار تنیسور برتر این مسابقات راه یافت.

نادال اسپانیایی، نفر دوم رده بندی برترین تنیس بازان مردان جهان، در برابر حریفش از جمهوری چک ست نخست را ۶-۷ واگذار کرد اما موفق شد با حمایت تماشاگران استرالیایی ستهای دوم تا چهارم را با نتایج ۷-۶، ۶-۴ و ۶-۳ به سود خود به پایان ببرد تا در مجموع با پیروزی سه بر یک به مرحله ی نیمه نهایی راه یابد. نادال در نیمه نهایی این مسابقات در برابر حریف قدیمی اش راجر فدرر سوئیسی به میدان خواهد رفت. دیداری که تکرار فینال سال قبل همین میدان نیز به حساب می آید.

چرا که در دیگر دیدار اینروز راجرر فدرر با پیروزی در برابر دل پوتروی آرژانتینی به این مرحله رسید. بخت سوم قهرمانی مسابقات اوپن استرالیا و پر افتخارترین تنیسور مرد جهان که برای سی و یکمین بار متوالی در مرحله ی یک چهارم نهایی یک گرنداسلم به میدان میرفت، در برابر خوان مارتین دل پوترو مشکل چندانی نداشت و توانست در سه ست متوالی با نتایج ۶-۴، ۶-۳ و ۶-۲ به برتری برسد. او که در نه بازی گذشته در برابر این حریف ۷ بار به برتری رسیده بود برای نهمین بار متوالی به نیمه نهایی مسابقات گرند اسلم راه یافت.

در رقابتهای زنان زن نخست رده بندی تنیس جهان با شکست درمرحله یک چهارم نهایی مکان نخست رنکینگ جهانی را از دست داد. کارولین وژنیاکی دانمارکی که برای ماندن در صدر تنیس بازان زن جهان نیاز به پیروزی در این دیدار داشت تسلیم کیم کلایسترز بلژیکی شد. کارولین وژنیاکی در حالی در برابرکلایسترز نفر چهاردهم این رده بندی باخت که در این دیدار حتی از پیروزی در یک ست هم عاجز بود. کلایستر با بازی دقیق و سرویسهای محکم موفق شد در دو ست و با نتایجشش بر سه و هفت بر شش حریف نامدارش را شکست دهد وخود به جمع چهار تنیسور برتر این مساباقت راه یابد. حریف کلایسترز در نیمه نهایی ویکتوریا آزارنکا از بلاروس خواهد بود. آزارنکا در یک چهارم نهایی این مسابقات در برابر بخت هشتم قهرمانی، اگنیژکا رادوانسکای لهستانی قرار گرفت و برغم از دست دادن ست نخست، با نتیجه ۷ بر شش در آخر موفق شد با پیروزی در ستهای دوم و سوم با نتایج شش بر صفر و شش بر دو در مجموع با برد دو بر یک در برابر حریفش به دور بعد راه یابد. آزارنکا هم اینک با شش هزار و ۸۶۵ امتیاز در مکان سوم رده بندی جهانی ایستاده است.

XS
SM
MD
LG