لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۱

حذف سرینا از استرالیا


حذف سرینا از استرالیا
حذف سرینا از استرالیا

هشتمین روز مسابقات تنیس اوپن استرالیا با پیروزی شاراپووا حذف آنا ایوانوویچ و وداع زودهنگام سرینا ویلیامز پیگیری شد.

این مسابقات که در شهر ملبورن درحال برگزاریست برای ویلیامز آمریکایی خوش یمن نبود. سرینا ویلیامز سید دوازدهم کسب عنوان قهرمانی این گراند اسلم در برابر اکاترینا ماکارووای روس دو بر صفر و با نتایج ۶-۲ و ۶-۳ شکست خورد تا وداعی تلخ با نخستین گرند اسلم فصل داشته باشد.

ماکاراووا با این پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف ماریا شاراپووا برود. چرا که ماریا شاراپووا تنیسور پیروز اینروز بود. شاراپووای روس برغم شکست ۳-۶ در ست نخست در برابر سابینه لیسیکی آلمانی، ستهای دوم و سوم را با برتری پشت سر گذاشت تا او هم با پیوستن به جمع هشت تنیسور برتر راهی دور بعد شود.-دیگر تنیسور حذف شده در اینروز آنا ایوانوویچ بود. آنا ایوانوویچ در مصاف با پترا کویتووا از جمهوری چک بخت دوم قهرمانی این مسابقات چاره ای جز تسلیم نداشت. ایوانوویچ در برابر این حریف ست نخست را ۶-۲ باخت و در ست دوم هم هر چه تلاش کرد راه به جایی نبرد و ۷-۶ در تایبرک مغلوب کوویتوا شد. کویتوا برای رسیدن به فینال راه چندان دشواری پیش رو ندارد. وی در مرحله یک چهارم نهایی سارا ارانی ایتالیایی را پیش رو خواهد داشت

اما در رقابتهای مردان نخستین گراند اسلم فصل این دیدارها امروز با پیروزی نفر نخست تنیس جهان دنبال شد. نوواک ژوکوویچ نفر نخست رده بندی برترین تنیس بازان مرد جهان از صربستان در برابر لیتون هیوئیت تنیسور کشور میزبان سه بر یک به پیروزی رسید. جوکوویچ ستهای اول و دوم را ۶-۱ و ۶-۳ به سود خود به پایان برد اما در ست سوم با نتیجه ۴-۶ شکست خورد تا کار به ست چهارم کشیده شود. در ست چهارم اما جوکوویچ شش بر سه به برتری رسید تا در مرحله یک چهارم نهایی حریف داوید فرر اسپانیایی شود. اندی ماری بریتانیایی هم به دور بعد صعود کرد. بخت چهارم قهرمانی این مسابقات در برابر میخائیل کوکوشکین از قزاقستان در حالیکه با نتایج ۶-۱، ۶-۱ در ست دوم پیش بود بدلیل مصدومیت کوکوشکین از ناحیه کمر، پیروز این مسابقه لقب گرفت. حریف ماری در مرحله یک چهارم نهایی از ژاپن می آید. چرا که ژو ویلفرد سونگای فرانسوی امید ششم فتح جام در برابر کِی نیشیکوری ژاپنی باخت تا ناکام دیگر این روز باشد. سونگا در مصاف با این تنیسور جویای نام با نتیجه سه بر یک تن به شکست داد تا وداعی زودهنگام با اوپن استرالیا داشته باشد.

در دیگر دیدار این مرحله داوید فرر اسپانیایی با پیروزی در برابر حریفش به جمع هشت تنیس باز برتر این مسابقات پیوست. فرر در برابر ریچارد گسکه فرانسوی در سه ست و با نتایج ۶-۴ ۶-۴ و ۶-۱ به برتری رسید تا در دور بعد حریف نوواک ژوکوویچ نفر نخست رده بندی جهانی شود. در آنسوی جدول در مرحله یک چهارم نهایی راجر فدرر سوئیسی با خوان مارتین دل پوتروی آرژانتینی روبرو میشود و رافائل نادال اسپانیایی با توماس بردیچ مصاف خواهد داد.

XS
SM
MD
LG