لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۹

صعود فدرر به نیمه نهایی قطر


صعود فدرر به نیمه نهایی قطر
صعود فدرر به نیمه نهایی قطر

در ادامه رقابتهای تنیسِ یک میلیون دلاری قطرامروز راجر فدرر مدافع عنوان قهرمانی با پیروزی مقابل حریفش به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

اما دیروز در دور سوم تنیس آزاد اکسان موبیل قطر راجر فدرر سوئیسی در دیدار مقابل تنیس باز رده ی ۱۱۶می جهان گِرگ زملیا از اسلوونی کار چندان دشواری نداشت و در دو سِت متوالی به پیروزی رسید تا خود راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

فدرر نفر سوم رده بندی کنونی تنیس جهان که سال گذشته با پیروزی بر نیکولای داویدنکوی روس به قهرمانی همین میدان دست یافت برای گذشتن از سد این تنیسور جویای نام در ست نخست تنها ۳۳ دقیقه زمان نیاز داشت تا با نتیجه شش بر دو به پیروزی برسد . فدرر در ست دوم هم شش بر سه کار زملیا را یکسره کرد.

همچنین شب گذشته مرد دوم تنیس رافائل نادال اسپانیایی با پیروزی برحریفِ آلمانی اش راهی دور یک چهارم نهایی شد. نادال که برای پیوستن به جمع هشت تنیس باز برترِ اوپن قطر دنیس جرملمایر را پیش روی خود می دید در این دیدار در دو ست متوالی به پیروزی رسید. نادال که بخت نخست کسب این جام هم محسوب میشود در طی ۹۰ دقیقه این حریف جوان را با نتایج مشابه شش بر دو شکست داد و راهی دور یک چهارم نهایی شد.

همچنین ژو ویلفرید سونگا تنیس باز رده ششم جهان از فرانسه در پیکار با فلاویو چیپولا تنیس باز ۷۴م جهان از ایتالیا به برتری رسید و هموطن سونگا گال مانفیس فرانسوی هم با پیروزی دو بر یک بر بنیامین بکر آلمان جواز حضور در جمع هشت تنیس باز برتررا بدست آورد .

رقابتهای تنیس تیمی جام هاپمن هم امروز با راهیابی تیم فرانسه به فینال دنبال شد.در مرحله گروهی این مسابقات تیم فرانسه با درخشش ماریون بارتول موفق شد جواز حضور در فینال را کسب کند.

در این رقابتها که با حضور۱۶ تنیس باز از هشت کشور دانمارک بلغارستان فرانسه آمریکا جمهوری چک اسپانیا چین و استرالیا در شهر پرت استرالیا برگزار میشود هر تیم با یک تنیس باز مرد و یک تنیس باز زن شرکت کرده و در پایان دو تیم برتر از دو گروهِ چهار تیمی در فینال مقابل هم به میدان میروند.

دو تیم فرانسه و اسپانیا که پیشتر در دیدارهای گروهی با پیروزی بر چین و استرالیا این دو تیم را از دور رقابتها حذف کرده اند. برای راه یابی به دیدار پایانی نیاز به برد داشتند. تیم فرانسه متشکل از ماریون بارتولی زن شماه نه تنیس و ریشارد گاسکه نفر نوزدهم رده بندی تنیس بازان حرفه ای مقابل تیم اسپانیا که از وجود فرناندو ورداسکو وآنابل مدینا گارگکس سود میبرد به پیروزی دست یافت تا شنبه در فینال حضور داشته باشد. ابتدا ماریون بارتولی مقابل آنابل مدینا گارگس اسپانیایی براحتی و در دو ست متوالی با نتایج شش بر دو و شش بر ۴ به برتری دست یافت. سپس ریشارد گاسگه با همین نتیجه فرناندو برداسکوی اسپانیایی را ناکام کرد تا تیم فرانسه در فینال با پیروز دیدار جمهوری چک و دانمارک مصاف دهد.

همچنین تیم تنیس آمریکا دیروز در مقابل تیم جمهوری چک نتیجه را واگذار کرد تا بخت حضور در فینال را از دست بدهد. این تیم با ترکیب بتانی متاک زندِ ۱۸ ساله و مردی فیش در مصاف با قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۱ پترا کویتووا و توماس بردیچ هیچ شانسی نداشت. ابتدا در دیدار انفرادی تنیس زنان کویتوا ۶ بر ۲ و ۶ بر یک ماتک زند را مغلوب کرد و سپس توماس بردیچ در دو ست و با نتایج مشابه شش بر سه مردی فیش را تسلیم نمود. در دیدار دوبل مختلط تیمی هم تیم جمهوری چک به پیروزی رسید تا با شکست دانمارک حضور خود در فینال را مسجل کند. البته در صورت باخت جمهوری چک مقابل دانمارک و پیروزی بلغارستان مقابل آمریکا در دیدار فردا این بلغارستان خواهد بود که به فینال راه می یابد.

XS
SM
MD
LG