لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۱

قهرمانی فدرر در دبی


قهرمانی فدرر در دبی
قهرمانی فدرر در دبی

مسابقات تنیس قهرمانی دبی، دقایقی پیش با پیروزی دو بر صفر راجر فدرر سوئیسی مقابل اندی ماری و قهرمانی نفر سوم تنیس جهان به پایان رسید.

اما دیروز در نیمه نهایی مسابقات تنیس قهرمانی دبی نواک ژوکوویچ بالاخره تن به شکست داد. نوواک ژوکوویچ با شکست در برابر اندی ماری برتانیایی از راهیابی به فینال باز ماند. نفر نخست رده بندی برترین تنیس بازان مرد جهان از صربستان، در برابر ماری در ست نخست ۶-۲ شکست خورد. ماری در ست دوم هم موفق شد در برابر حریف قدرتمنداش ۷-۵ به برتری برسد تا نوار ده پیروزی این فصل ژوکوویچ را قطع کند. با این پیروزی ماری در فینال به مصاف راجر فدرر رفت. فدرر سوئیسی هم برای رسیدن به فینال در دیگر دیدار نیمه نهایی این مسابقات موفق شد در برابر حریف آرژانتینی اش به برتری دست یابد. بخت دوم قهرمانی این مسابقات از سوئیس در برابر خوان مارتین دل پوتروی آرژانتینی در دو ست و با نتایج مشابه ۷-۶ به برتری رسید تا برای پانزدهمین بار حریف ماری شود. ماری در چهارده دیدار گذشته هشت بار حریف صاحب نامش را شکست داده. البته همونطور که اشاره شد دقایقی پیش راجر فدرر با پیروزی هفت بر پنج و شش بر چهار در دو ست متوالی مقابل اندی ماری به برتری رسید و برای هفتمین بار مقابل این تنیسور بریتانیایی پیروز میدان را ترک کرد.

اما چهره فینالیستهای اوپن مکزیک هم مشخص شد. در نیمه نهایی مسابقات تنیس آزاد مکزیک فرناندو برداسکو از اسپانیا با پیروزی در برابر استانیسلاو واورنکا به فینال راه یافت. در این دیدار که در آکاپولکو برگزار شد برداسکو در برابر حریف سوئیسی اش در دو ست و با نتایج مشابه ۶-۳ به برتری رسید تا در فینال به مصاف هموطنش داوید فرر برود. داوید فرر که در دیگر دیدار نیمه نهایی تنیسوری از کلمبیا را مغلوب کرده بود. فرر، امید نخست قهرمانی این مسابقات در برابر سانتیاگو ژیرالدو در دو ست و با نتایج ۷-۵ و ۶-۴ به برتری رسید تا راهی دیدار نهایی این مسابقات شود.

XS
SM
MD
LG