لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۵

تلاش نادال و فدرر برای گرفتن جایگاه جوکوویچ


تلاش نادال و فدرر برای گرفتن جایگاه جوکوویچ
تلاش نادال و فدرر برای گرفتن جایگاه جوکوویچ

راجر فدرر و رافائل نادال مردان شماره دو و سه تنیس جهان در آغاز سال نوی میلادی از آرزوهای خود گفتند.

این دو ستاره تنیس پیش از آغاز مسابقه اوپن قطر در زمینی که با شمع نورافشانی شده بود مقابل هم به میدان رفتند وبه هنرنمایی پرداختند. نادال و فدرر که در سال ۲۰۱۱ به ترتیب مکانهای اول و دوم تنیس جهان را از دست داده اند از عزم خود برای بازپس گیری رده ی نخست از نواک ژوکوویچ صرب سخن گفتند. در مرحله نخست تنیس اوپن قطر نادال باید با فلیپ کولشرایبر آلمانی مصاف دهد و فدر نیز باید به دیدار نیکلای داویدنکوی روس برود.

رقابتهای تنیس جام هاپمن با پیروزی تنیس بازان جمهوری چک مقابل بلغارستان دنبال شد. در دومین روز از نخستین میدان تنیس مختلط تیمی جهان در سال ۲۰۱۲ که در شهر پرت استرالیا درحال برگزاریست تیم تنیس جمهوری چک که از وجود پترا کویتوا و توماس بردیچ سود میبرد مقابل تیم بلغارستان متشکل از سوتانا پینوکووا و گریگور دیمیتروف به پیروزی رسید.

در این رقابتها که با حضور تنی بازانی از هشت کشور جمهوری چک چین اسپانیا و استرالیا دانمارک بلغارستان فرانسه و آمریکا برگزار میشود هر تیم با یک تنیس باز مرد و یک تنیس باز زن شرکت کرده و در پایان دو تیم برتر از دو گروهِ چهار تیمی در فینال مقابل هم به میدان میروند.

دیروز در دومین مسابقه این دوره پس از پیروزی دو بر صفر قهرمان ویمبلدون پترا کویتوا در مقابل پیرنوکوا در رقابت مردان هم توماس بردیچ در پیکار با دیمیتروف سه بر صفر پیروز شد تا بخت نخست کسب جام برای صعود تنها به یک پیروزی دیگر در دیدار تنیس دوبل مختلط نیاز داشته باشد.

همچنین تیم دوبل مختلط اسپانیا با پیروزی بر استرالیا دو بر یک از سد تیم میزبان گذشت. فرناندو ورداسکو و آنابل مدینا گارگس در مقابل جارمیلا گجوسووا و لیتون هوویت استرالیایی به پیروزی رسیدند تا باخت در تنیس انفرادی زنان بی تاثیر شود. تیم استرالیا که به لطف پیروزی گاجوسووا در مقابل مدینا گارگس در رقابت انفرادی زنان یک بر صفر از اسپانیا پیش افتاده بود با شکست لیتون هوئیت قهرمان ۲۰۰۲ ویمبلدون در برابر فرناندو برداسکو مقابل این تیم به تساوی رسید .تیم میزبان که امید داشت تا بتواند در دوبل مختلط به پیروزی برسد پس از آنکه ست نخست را ۶ بر سه به بخت سوم فتح این جام اسپانیا واگذار کرد در ست دوم هم بدلیل قانون رقابتهای تنیس هاپمن در تایبرک باخت تا از صعود بازماند.

دو ستاره تنیس زنان جهان کارولین وژنیاکی و ویکتوریوا آزآرنکا با حضور در دیدار خیریه کمک به قربانیان سیل اخیر تایلند برای جمع آوری کمکهای نقدی به زمین رفتند.

در این رقابتها که به همت دولت تایلند در شهر هوا هین درحال برگزاریست دیروز در نخستین روز سال ۲۰۱۲ نفر نخست تنیس زنان جهان کارولین وژنیاکی دانمارکی مقابل زن شماره سه تنیس ویکتوریا آزارنکا از بلاروس به پشت تور رفت و البته در در دو ست متوالی نتیجه را واگذار کرد.

در این مسابقه ها که بصورت نمایشی برگزار میشود وژنیاکی در ست نخست سه به شش باخت و در ست دوم هم ۶ به ۷ در تابرک تسلیم شد ولی از اینکه در جمع آوری کمک های نقدی موثر بوده ابراز خوشحالی کرد. از دیگر تنیس بازان مطرحی که در رقابتهای تایلند به نوعی در جمع آوری کمک به قربانیان دست داشته اند میتوان به جان ایزن آمریکایی و اسطوره ی تنیس تایلند سیرچاپان اشاره کرد. تنیس بازان زن مطرح جهان برای آماده سازی خود جهت حضور در اولین گراند اسلم فصل اوپن استرالیا هم اینک در رقابتهایی چون بریزبن آوکلند و سیدنی شرکت کرده اند.

XS
SM
MD
LG