لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۱

حذف فدرر در یک چهارم نهایی


حذف فدرر در یک چهارم نهایی
حذف فدرر در یک چهارم نهایی

راجر فدرر سوئیسی دارنده شش عنوان قهرمانی این گراند اسلم و پر افتخارترین تنیسور مرد جهان امروز از گردونه رقابتها کنار رفت.

در نهمین روز رقابتهای تنیس ویمبلدون و در مرحله یک چهارم نهایی راجر فدرر نفر سوم رده بندی تنیس حرفه ای در مقابل ژو ویلفرید سونگای فرانسوی نفر دوازدهم رنکینگ جهانی تسلیم شد و پس از ماراتنی نفس گیر در ست پنجم نتیجه را واگذار کرد و حذف شد. در این دیدار که در زمین مرکزی آل انگلند کلاب برجگزار شد. راجر فدرر ست اول را با حساب ۶ بر سه به پیروزی رسید در ست دوم کار کمی برای قهرمانی شانزده گرانداسلم تنیس دشوار شد و او در تایبرک ۷ بر شش از سد سونگا گذشت ولی در ست سوم چهارم و پنجم این سونگای ۲۶ ساله بود که توانست با نواختن سرویسهای بی نقص و دراپ شاتهای بی نظیر فدرر را به زانو درآورد. در ست نهایی فدرر ۳۰ ساله حتی نتوانست یک از سرو های سونگا را با کسب امتیاز پاسخ دهد. بدین ترتیب ژو ویلفرید سونگا با راهیابی به جمع ۴ تنیس باز برتر ویمبلدون در مرحله نیمه نهایی به مصاف نواک ژوکوویچ خواهد رفت. چرا که نفر دوم تنیس ژوکوویچ صرب در پیکار دیگر مرحله یک چهارم نهایی امروز سه بر یک از سد شگفتی ساز جوان استرالیایی برنارد تومیچ گذشت. ژوکوویچ که در پیکار با تومیچ نوزده ساله ست دوم را ۶ به سه به حریف واگذار کرد ستهای اول و سوم را با نتایج ۶ به ۲ و ۶ بر سه بسود خود خاتمه داد و در ست چهارم موفق شد در تایبرک ۷ بر ۶ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در رقابتهای زنان تنیس ویمبلدون، دیروز بغیر از ماریا شاراپوا و سابینا لیسکی پترا کویتووا هم برای دومین سال پیاپی به نیمه نهایی این مسابقات راه یافت. کویتووا از جمهوری چک در حالی در برابر سوتانا پیرونکووای بلغار قرار گرفته بود که هر دو در مسابقات سال قبل ویمبلدون با شکست در نیمه نهایی از راهیابی به فینال بازمانده بودند. کویتووا ست نخست را شش سه به سود خود به پایان برد اما در ست دوم در تای برک ۶-۷ به حریفش باخت تا کار به ست سوم بکشد. در این ست کویتووا با قدرت و با نتیجه شش بر دو حریفش را مغلوب کرد تا برای دومین سال پیاپی به نیمه نهایی این مسابقات راه یابد.

در دیگر دیدار گروه زنان، ویکتوریا آزارنکا با شکست تامیرا پاژک خود را به جمع چهار تنیسور برتر این مسابقات رساند. این مسابقه در حالی که تنها یک گیم از آن گذشته بود به دلیل بارش باران از زمین شماره یک به زمین مرکزی منتقل شد. آزارنکا از بلاروس در ست نخست با نتیجه ۶-۳ حریف اتریشی اش را از پیش رو برداشت. آزارنکا در ست دوم کار راحتتری داشت و موفق شد شش بر یک پاژک را مغلوب کند تا در مجموع با نتیجه دو بر صفر به برتری دست یابد. با این نتیجه آزارنکا در نیمه نهایی باید به مصاف کویتووا برود.

XS
SM
MD
LG