لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۰

حذف خواهران ویلیامز


حذف خواهران ویلیامز
حذف خواهران ویلیامز

امروز تنیس بازان مرد حاضر در مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای تنیس ویمبلدون به استراحت می پردازند.

ولی در گروه زنان این رقابتها امروز با پیروزی سابینا لیسکی و ماریا شاراپووا و راهیابی این دو تنیسور به مرحله نیمه نهایی دنبال شد. ماراپووای روس بخت پنجم کسب این جام و قهرمان سال ۲۰۰۴ همین میدان که در مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با دومینیکا سیبولکووا از کشور اسلواکی به میدان رفته بود موفق شد در دو ست متوالی و با نتایج مشابه ۶ بر ۱ مقابل تنیسور رده ۲۴م زنان جهان به پیروزی برسد و جواز حضور در جمع ۴ تنیس باز برتر ویمبلدون را بدست آورد. شاراپووا که از حمایت ساشا ویاچیچ بسکتبالیست تیم لس آنجلس لیکرز نامزدش سود میبرد در دور قبل هم با پیروزی دو بر یک بر شای پنگ چینی توانست پس از چند سال ناکامی راهی این مرحله از رقابتهای ویمبلدون شود. شاراپوووا که در این دیدار درکمتر از یک ساعت به پیروزی رسید در مرحله نیمه نهایی در مقابل سابینه لیسیکی آلمانی به میدان خواهد رفت. چرا که لیسیکی با پیروزی بر ماریون بارتولی فرانسوی دست بکار بزرگی زد و دومین شگفتی این رقابتها را به نام خود ثبت کرد. سابینا لیسکی که امروز به مصاف بارتولی رفته بود ابتدا ست نخست را ۶ بر ۴ بسود خود خاتمه داد. سپس درحالیکه در ست دوم میتوانست کار را یکسره کند در پنجمین مچ پوینت بازی معلوب بارتولی بهترین تنیسور حال حاضر فرانسه شد و ۶ به ۷ نتیجه را به او واگذار کرد. اما لیسیکی ۲۲ ساله با برتری در ست سوم و نهایی با حساب ۶ بر یک بارتولی را حذف کرد و خود برای اولین جواز حضور در جمع ۴ تنیس باز برتر را بدست آورد. اما دیروز این رقابتها با شکست مدعیان پیگیری شد. پس از حذف مدافع عنوان قهرمانی سرینا ویلیامز خواهرش ونوس هم با شکست در برابر حریفش از دور مسابقات خارج شد. ونوس ویلیامز قهرمان پنج دوره این رقابتها در برابر تسوتانا پیرونکووا از بلغارستان با نتیجه دو بر صفر شکست خورد تا از راهیابی به نیمه نهایی این مسابقات بازماند. همچنین در دیگر دیدار زنان، کارولین وژنیاکی با شکست در برابر حریفش از اسلواکی، در حسرت کسب نخستین گرند اسلم باقی ماند. وژنیاکی دانمارکی نفر نخست رده بندی تنیس زنان جهان که بدون کسب حتی یک گرند اسلم پیشتاز رده بندی زنان است در برابر دومینیکا سیبولکووا دو بر یک شکست خورد تا از دور مسابقات حذف شود. او به رغم این شکست همچنان در صدر رده بندی بهترین تنیسوران زن قرار دارد.

اما همونطور که اشاره شد مردان تنیس باز حاضر در مرحله یک چهارم نهایی امروز به استراحت پرداختند. ولی دیروز، نفرات اول تا سوم بهترین تنیس بازان در برابر حریفانشان به برتری رسیدند. رافائل نادال، نفر نخست تنیس مردان جهان از اسپانیا به مصاف مارتین دل پوتروی آرژانتینی رفت و به رغم مصدومیت پاشنه پای چپش این دیدار را به سود خود به پایان رساند.

نادال که در میانه این پیکار مجبور به استفاده از کمکهای پزشکی شد در آخر با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید تا راهی دور بعد این مسابقات شود. در دیگر دیدار گروه مردان، نوواک جوکوویچ صرب، نفر دوم رده بندی بهترین تنیس بازان مرد هم در برابر مشیل لودرای فرانسوی به برتری رسید. جوکوویچ در زمان یک ساعت و چهل و یک دقیقه موفق شد حریف فرانسوی اش را سه بر صفر و با نتایج مشابه ۶-۳ شکست دهد تا یک گام دیگر به قهرمانی در این مسابقات نزدیکتر شود. همچنین نفر سوم تنیس مردان جهان، راجر فدرر سوئیسی هم پیروزی این روز لقب گرفت. فدرر در برابر میخائیل یوژنی روس به رغم شکست در ست نخست، در آخر سه بر یک به پیروزی رسید تا رقیب جو ویلفرد سونگا در دور بعد شود. جو ویلفرد سونگا در دیگر دیدار این روز، در برابر داوید فرر اسپانیایی به پیروزی رسید تا حریف فدرر در دور بعد شود. سونگا حریف اسپانیایی اش را سه بر صفر شکست داد تا به دور بعد راه یابد.

XS
SM
MD
LG