لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۸

پیروزی بزرگان در رولان گروس


پیروزی بزرگان در رولان گروس
پیروزی بزرگان در رولان گروس

دور نخست مسابقات تنیس آزاد فرانسه، رولان گروس، امروز با پیروزی قهرمان مسابقات بروکسل دنبال شد.

ماریا شاراپووای روس که هفته گذشته در رقابتهای آزاد بلژیک موفق شد اولین جام قهرمانی اش در این فصل را در آغوش بگیرد امروز در پیکار با میریانا لوکیچ از کرواسی در دو ست پیاپی به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

اما امروز آنا ایوانویچ صرب بخت بیستم کسب جام در مقابل یوآنا لارسون سوئدی به مشکل خورد و در نهایت دو بر یک در مقابل حریفش باخت. او در حالیکه ست نخست را در تایبرک با نتیجه ۷ به ۶ باخته بود در ست دوم با نتیجه ۶ به صفر حریف گمنامش را مغلوب کرد ولی ایوانوویچ که زمانی نفر نخست تنیس جهان بود در ست نهایی با حساب ۶ به دو نتیجه را به حریف واگذار کرد تا از قافله مدعیان عقب بماند.

اما دیروز هم رقابتهای فرنچ اوپن با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی پیگیری شد. فرانچسکا اسکیاوونه ایتالیایی که به مثاف ملانی اودین از ایالات متحده رفته بود در دو ست و با نتایج ۶-۲ و ۶-۰ حریفش را شکست داد تا راهی دور بعد مسابقات شود.

در دیداری دیگر کارولین وژنیاکی، بخت نخست قهرمانی این مسابقات به مصاف کیمیکو داته کروم، تنیسور ۴۰ ساله ژاپنی رفت و موفق شد با نتیجه دو بر صفر حریفش را شکست دهد. وژنیاکی که به دلیل مصدومیت، ران چپش را باندپیچی کرده بود، با نتایج ۶-۰ و ۶-۲ حریفش را شکستست داد و قدم به دور دوم این مسابقات گذاشت.

ورا زووناروا، بخت سوم قهرمانی این مسابقات هم دور نخست را بدون دردسر پشت سر گذاشت. این تنیسور روس در برابر لوردس دومینگس لینو از اسپانیا در دو ست و با نتایج مشابه ۶-۳ به پیروزی رسید.

و در دیداری دیگر، ماریون بارتولی که در مقابل تماشاگران خودی به مصاف آنا تاتیشویلی رفته بود، موفق شد حریفش را مغلوب کند. تنیسور گرجی ست نخست را ۶-۱ به سود خود به پایان برد اما بارتولی ستهای دوم و سوم را ۶-۲ و ۶-۱ برد تا پیروز این میدان لقب بگیرد.

امروز در رقابتهای مردان اوپن فرانسه هم مدافع عنوان قهرمانی رافائل نادال با پیروزی بر جام ایزنر آمریکایی گام نخست را محکم برداشت. اما اندی ماری بریتانیایی، دیگر شرکت کننده کشور میزبان را ناکام گذاشت. ماری سه بر صفر اریک پرودون را شکست داد تا خود به دور بعد راه یابد.

نوواک ژوکوویچ صرب تیمو دی باکر هلندی را شکست داد. نفر دوم تنیس جهان حریفش را سه بر صفر شکست داد تا رکوردش را به ۴۲ مسابقه بدون شکست برساند. او با رکورد جان مکنرو تنها چهار دیدار فاصله دارد.همچنین راجر فدرر هم دور نخست را با پیروزی به پایان رساند. نفر سوم تنیس مردان جهان از سوئیس، فلسیانو لوپز، از اسپانیا را سه بر صفر پشت سر گذاشت تا او هم به دور دوم راه پیدا کند.گال مونفی از کشور میزبان هم همراه با فدرر به دور دوم صعود کرد. مونفی در برابر بیور پائو از آلمان سه بر صفر و با نتایج ۷-۵، ۶-۳ و ۶-۰ به برتری دست پیدا کرد.

XS
SM
MD
LG