لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۵

دو خبر از تنیس


دو خبر از تنیس
دو خبر از تنیس

در ادامه مسابقات تنیس آزاد دوحه، وژنیاکی، زووناروا، یانکوویچ و پنگ در برابر حریفانشان به پیروزی رسیدند.

در روز سوم مسابقات تنیس آزاد دوحه یک شگفتی رقم خورد و بخت سوم قهرمانی این مسابقات در برابر حریف چینی اش تن به شکست داد. فرانچسکا اسکیاوونه ایتالیایی که به مصاف پنگ شوای چینی رفته بود، در دو ست و با نتایج ۷-۵ و ۶-۳ در برابر حریفش شکست خورد تا با جام قهرمانی وداع کند.

در دیگر دیدار این مسابقات، یلنا یانکوویچ صرب، بخت پنجم قهرمانی این مسابقات که به مصاف سانیا میرزا رفته بود موفق شد در دو ست و با نتایج قاطع شش بر صفر و شش بر یک بهترین تنیسور زن هند را از پیش رو بردارد و خود به دور بعد صعود کند.

همچنین کارولین وژنیاکی دانمارکی که از ابتدای این هفته دوباره به صدر جدول رده بندی برترین تنیسورهای جهان بازگشت در برابر قهرمان سابق این مسابقات، نادیا پترووا به میدان رفت و موفق شد در دو ست متوالی این تنیسور کهنه کار روس را شکست دهد تا خود راهی دور بعد شود.

و بالاخره، ورا زووناروا، امید دوم قهرمانی این مسابقات، هم نام خود را بعنوان دیگر پیروزی این مسابقات ثبت کرد وی که به مصاف دومنیکا سیبولکووا از اسلواکی رفته بود، موفق شد با نتیجه دو بر صفر حریفش را مغلوب کند تا در دور بعد به مصاف دانیلا هانتوچووا برود.

همچنین در تنیس مردان و در مسابقات تنیس قهرمانی دبی، راجر فدرر و نوواک ژوکوویچ به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند. در روز سوم این مسابقات، نوواک ژوکوویچ صرب، مدافع عنوان قهرمانی در برابر فلسیانو لوپز اسپانیایی به میدان رفت. ژوکوویچ موفق شد، سِت نخست را با نتیجه ۶-۳ به سود خود به پایان ببرد، اما در ست دوم مغلوب حریف شد. لوپز با ارائه یک بازی زیبا توانست سِت دوم را با نتیجه ۶-۲ به نتام خود ثبت کند. اما در ست سوم این ژوکوویچ بود که ۶-۴ به برتری رسید و در مجموع دو بر یک حریفش را از پیش رو برداشت. او در یک چهارم نهایی به مصاف فلورین مایر خواهد رفت.

در دیگر دیدار این روز، راجر فدرر سوئیسی در برابر مارسل گرانولرز، دیگر اسپانیایی حاضر در مسابقات به برتری رسید. دارنده چهار عنوان قهرمانی مسابقات دبی، توانست حریفش را در دو ست و با نتایج ۶-۳ و ۶-۴ از پیش رو بردارد. فدرر در دور بعد به مصاف سرگئی استاخوفسکی از اوکراین خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG