لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

حذف شاراپووا، صعود فدرر


حذف شاراپووا، صعود فدرر
حذف شاراپووا، صعود فدرر

در ادامه مسابقات تنیس آزاد استرالیا، امروز اندی رادیک آمریکایی و فرناندو ورداسکوی اسپانیایی با شکست از حریفانشان از دور مسابقات کنار رفتند.

اما در رقابتنهای زنان کارولین وژنیاکی، تنیسور شماره یک جهان با پیروزی در برابر آناستازیا سواستووا، راهی مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات شد. وژنیاکی دانمارکی حریف اهل لتونی اش را با نتیجه دو بر صفر از پیش رو برداشت تا در یک چهارم نهایی این مسابقات حریف اسکیاوونه ایتالیایی شود.

در دیداری دیگر، نا لی موفق شد از سد ویکتوریا آزارنکا عبور کند. لی چینی با پیروزی دو بر صفر در برابر آزارنکا از بلاروس، خود را به جمع هشت تنیسور برتر این مسابقات رساند.

همچنین فرانچسکا اسکیاوونه ایتالیایی در برابر سوتلانا کوزنتسوا، به برتری دست یافت. اسکیاوونه سی ساله در برابر حریف روسش با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید تا او هم به جمع هشت تنیسور برتر این رقابتها راه یابد.

اما ماریا شاراپوای روس با شکست در برابر آندره آپتکوویچ از آلمان، با این جام خداحافظی کرد. شاراپووا که در سال ۲۰۰۸ به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافته بود، در برابر حریف آلمانی اش در دو ست و با نتایج ۶-۲ و ۶-۳ شکست خورد تا از راهیابی به یک چهارم نهایی این مسابقات بازماند.

در قسمت مردان، مدافع عنوان قهرمانی، راجر فدرر با پیروزی در برابر تامی روبردوی اسپانیایی قدم به دور بعد این مسابقات گذاشت. فدرر سوئیسی با پیروزی سه بر یک در برابر روبردو، برای ۲۷مین بار متوالی به جمع هشت تنیسور برتر مسابقات گرند اسلم راه یافت

همچنین نوواک ژوکوویچ صرب در برابر نیکلاس آلماگروی اسپانیایی در سه ست و با نتایج ۶-۳، ۶-۴ و ۶-۰ به برتری رسید تا راهی دور یک چهارم نهایی این مسابقات شود.

XS
SM
MD
LG