لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۱

صعود روسیه به فینال فد کاپ


صعود روسیه به فینال فد کاپ
صعود روسیه به فینال فد کاپ

در مسابقات تنیس تیمی زنان جهان، روسیه با پیروزی سه بر صفر در برابر مدافع عنوان قهرمانی، ایتالیا به فینال این مسابقات راه یافت.

در مرحله نیمه نهایی مسابقات تنیس فدکاپ، روسیه به مصاف ایتالیا رفته است که پیروزی های زووناروا و کوزنتسوا این تیم را برای اولین بار بعد از سه سال به فینال فد کاپ رساند. ورا زووناروا، امروز موفق شد با نتیجه دو بر صفر روبرتا وینچی را از پیش رو برداره. زووناروا دیروز هم در مصاف با سارا ارانی موفق شد با نتیجه دو بر صفر به برتری دست یابه. همچنین دیروز، اسوتلانا کوزنتسووا هم در تای برک، روبرتا وینچی را شکست داد تا روسیه تا اینجای کار سه بر صفر از حریفش بر صفر از ایتالیا پیشی بگیره. گفتنی است روسیه در چارچوب رقابتهای فدکاپ، از سال ۲۰۰۳ تا به حال در خانه تن به شکست نداده.

در همین چارچوب و از مرحله نیمه نهایی فد کاپ، بلژیک و جمهوری چک با تساوی یک بر یک به کار خود ادامه می دهند. در این مسابقات که در بلژیک برگزار می شود، ابتدا پترا کیتووا تنیسور شماره یک جمهوری چک ، کرستن کیتووا از کشور میزبان رو با نتیجه دو بر یک برد. سپس یانینا ویکمایر از بلژیک موفق شد دو بر صفر و با نتایج مشابه ۶-۴ حریفش باربورا زالاووا را شکست بده تا دو تیم در عدد یک برابر شوند. جمهوری چک امسال برای سومین سال پیاپی به نیمه نهایی مسابقات فدکاپ راه یافته است.

امروز رافائل نادال اسپانیایی تنیسور شماره یک جهان با پیروزی بر هموطنش داوید فرر برای هفتمین بار پیاپی به عنوان قهرمانی تنیس مسنترز مونت کارلو دست یافت. دو اسپانیایی راه یافته به دیدار نهایی مسابقات تنیس مسترز مونت کارلو که در نیمه نهایی این مسابقات، به ترتیب از سد اندی ماری بریتانیایی و یورگن ملزر اتریشی گذشته بودند امروز به مصاف هم رفتند که در پایان نادال با نتیجه دو بر صفر و با نتایج ۶ به ۴ و ۷ بر ۵ در مقابل دوست و رقیب هوطنش به برتری دست یافت. این قهرمانی نادال درحالی رغم خورد که نواک ژوکوویچ صرب نفر سوم جهان در این رقابتها شرکت نکرده بود و راجرر فدرر سوئیسی مرد شماره سه تنیس جهان هم توسط یورگن ملزر در دور یک چهارم نهایی حذف شده بود. رافائل نادال سال قبل با قهرمانی در همین میدان مونت کارلو به صدر جدول رده بندی تنیس جهان صعود کرد.

XS
SM
MD
LG