لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۵

شگفتی در تنیس دبی


شگفتی در تنیس دبی
شگفتی در تنیس دبی

رقابتهای تنیس قهرمانی دبی، با یک شگفتی آغاز شد.

در این رقابتها که با حضور تنیس باز برتر جهان از دیروز در مرکز تنیس باشگاه هواپیمایی دبی با ۸ مسابقه شروع شد، با باخت ماریا کیرلنکو، تنیس باز ۲۶ جهان از روسیه مقابل شانل شیپرز، از آفریقای جنوبی همراه بود. شیپرز که با وایلدکارت به این رقابتها گام گذاشته موفق شد رقیب سرسخت و باتجربه خودرا با نتایج ۶ به ۲ در دو ست مغلوب کند و راهی دور دوم این مسابقات شود. شیپرز ۲۶ ساله در مرحله بعد باید به مصاف بخت ششم قهرمانی یلنا یانکوویچ، نفر نخست سابق تنیس زنان دیدار کند.

در دیدار دیگری آلیسا کلیبانووا از روسیه در مصاف با هموطنش آناستازیا پاولیو چنکووا به برتری رسید تا به دور بعد صعود کند. کلی بانوای ۲۱ ساله که امیددار ۱۵م کسب جام محسوب میشود، در این دیدار، در ست نخست ۴-۶ مغلوب هموطن خود شد،اما در ستهای دوم وسوم با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر صفر به برتری رسید تا او نیز راهی دور بعد شود. در مرحله دوم رقابتهای تنیس دبی، کلی بانووا باید با پیروز دیدار جامیلا گروث استرالیایی با دومینیکا سیبولکووا از اسلواکی دیدار کند.

همچنین در دیداری دیگر، سوتلانا کوزنتسوای روس، بخت ۱۶ فتح جام، در پیکار با نوریا یاگوسته را بیبس از اسپانیا، در دو ست متوالی و با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد. کوزنتسوا در مرحله بعد با پیروز دیدار اکاترینا ماکارووا از بلغارستان وسوتانا پیرنوکووا از روسیه خواهد رفت. در دیگر دیدارمهم مرحله نخست رقابتهای تنیس دبی، ماریون بارتولی فرانسوی از سد حریف ژاپنی خود گذشت و گام به دور بعد گذاشت.

XS
SM
MD
LG