لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۷

قهرمانی فدرر در قطر و خبرهای دیگر از تنیس


قهرمانی فدرر در قطر و خبرهای دیگر از تنیس
قهرمانی فدرر در قطر و خبرهای دیگر از تنیس

در فاصله یک هفته تا آغاز اولین گراند اسلم سال، رقابتهای تنیس آزاد استرالیا، مسابقات دست گرمی در مناطق گرمسیر جهان درحال برگزاریست.

یکی از آنها رقابتهای یک میلیون دلاری قطر بود. که با قهرمانی راجر فدرر سوئیسی،دارنده عنوان قهرمانی ۱۶ گرند اسلم، پایان یافت. فدرر با پیروزی در برابر نیکلای داویدنکو به مقام قهرمانی تنیس آزاد قطر رسید. در دیدار نهایی این رقابتها، داویدنکو روس، مدافع عنوان قهرمانی، دو بر صفر و با نتایج ۶بر۳ و ۶بر۴ شکست مقابل فدرر خورد. داویدنکو که در مرحله نیمه نهایی این مسابقات رافائل نادال، تنیسور شماره یک جهان را با نتیجه دو بر صفر از پیش رو برداشته بود، در ست نخست سه بر صفر از حریف قدرش عقب افتاد و در نهایت هم پس از ۴۰ دقیقه مبارزه، این سِت را با نتیجه ۶ بر ۳ واگذار کرد. تنیسور شماره دوی جهان که با شکست ژو ویلفرد سونگای فرانسوی در نیمه نهایی، راهی دیدار پایانی این مسابقات شده بود، در ست دوم هم توانست برتری خود را به حریفش دیکته کند و با نتیجه ۶-۴ به پیروزی دست یابد. این پانزدهمین پیروزی فدرر در برابر داویدنکو است. فدرر همچنین نخستین بازیکنی لقب گرفت که سه بار به عنوان قهرمانی مسابقات تنیس آزاد قطر دست یافته.

تیم ایالات متحده آمریکا، با برتری دو بر یک در برابر بلژیک، برای ششمین بار به مقام قهرمانی مسابقات تنیس هاپمن دست یافت.

در فینال این مسابقات که در پرت استرالیا برگزار شد، ابتدا در انفرادی زنان ژوستین هنین آردن بلژیکی با نتیجه دو بر صفر بتانی ماتک سندز را شکست داد. اما در انفرادی مردان، جان ایسنر دو بر صفر و روبن بملمانس را از پیش رو برداشت و در دوبل مختلط هم، زوج ایسنر و ماتک سندز موفق شدند دو بر یک زوج هنین و بملمانس را شکست دهند تا تیم آمریکا با پیروزی دو بر یک در مجموع سه دیدار به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد.

در ادامه مسابقات تنیس تیمی هنگ کنگ، موسوم به ورلد تیم چلنج، تنیسور شماره دوی زنان جهان،

نفر نخست تنیس زنان را از پیش رو برداشت. ورا زووناروای روس در مصاف با کارولین وژنیاکی ، دو بر صفر و با نتایج ۶ بر یک و ۶ بر صفر و به پیروزی رسید. در سایر دیدارهااشتفان ادبرگ در انفرادی مردان و زوج جان مکنرو و ونوس ویلیامز، در دیدار دوبل مختلط در برابر حریفانشان به برتری دست یافتند. مسابقات تنیس هنگ کنگ با شرکت چهار تیم متشکل از سه تنیس باز برگزار می شود که در غالب تیمهای اروپا، روسیه و آسیا پاسیفیک به مصاف هم می روند.

همچنین در آغاز مسابقات تنیس بین المللی استرالیا، کیم کلایسترز و سوتلانا کوزنتسووا با غلبه بر حریفان به دور دوم راه یافتند. کلایسترز بلژیکی ، نفر سوم تنیس زنان جهان و قهرمان سال گذشته تنیس آزاد آمریکا، دو بر صفر آلکساندرا دولگرو از رومانی را از پیش رو بردارد. سوتلانا کوزنتسووای روس هم در دیداری دیگر ، نفر بیست و هفتم تنیس زنان، یلنا یانکوویج صرب را دو بر صفر شکست داد و راهی دور دوم این مسابقات شد

XS
SM
MD
LG