لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۴

تجلیل از تنیسورهای شماره یک جهان


تجلیل از تنیسورهای شماره یک جهان
تجلیل از تنیسورهای شماره یک جهان

در حالیکه مسابقات تنیس آزاد رولان گروس در جریانست، فدراسیون جهانی تنیس آی. تی. اف. از چند تن از تنیس بازان زن و مرد قدردانی کرد.

رافائل نادال و کارولین وژنیاکی، دو تنیسوری بودند که جایزه فیلیپ شارتیه که بالاترین نشان فدراسیون جهانی تنیس است را به خود اختصاص دادند. نادال با ابراز خوشحالی از دریافت این جایزه، دلیل ایستادن در جایی که امروز هست را تمرینات مداوم در سالهای گذشته دانست. وژنیاکی هم هدف خود را باقی ماندن در رده نخست تنیس بازان زن و بردن یک گرند اسلم نامید.

اما وژنیاکی برای کسب عنوان قهرمانی در یک گراند اسلم باید تا اوپن آمریکا صبر کند. در ادامه مسابقات تنیس آزاد فرانسه، رولان گروس، نا لی با پیروزی در برابر حریفش از بلاروس، رقیب شاراپووا در مرحله نیمه نهایی شد. بخت ششم قهرمانی این مسابقات از چین در برابر بخت چهارم این میدان ویکتوریا آزارنکا از بلاروس، در دو ست و با نتایج ۷-۵ و ۶-۲ به پیروزی رسید تا به نیمه نهایی این مسابقات راه یابد.

در دیداری دیگر امروز ماریا شاراپووای روس، نفر نخست سابق تنیس زنان جهان در پیکار با حریف آلمانی اش به پیروزی رسید تا حریف نا لی را در نیمه نهایی روبروی خود ببیند. شاراپووا، بخت هفتمکسب جام، در برابر آندره آ پتکوویچ برترین تنیسور اینروزهای آلمان با اقتدار و با نتایج ۶-۰ و ۶-۳ به پیروزی رسید تا خود را در جمع ۴ تنیس باز این مسابقات بیابد. اما دیروز ماریون بارتولی فرانسوی، با پیروزی بر سوتلانا کوزنتسووا برای نخستین بار راهی مرحله نیمه نهایی شد. بارتولی در برابر حریف روسش، قهرمان سابق یو اس اوپن در دو ست و با نتایج ۷-۶ و ۶-۴ به برتری رسید تا نخستین تنیسور فرانسوی باشد که در سه دهه اخیر در جمع ۴ تنیس باز برتر جای گرفته است.

اما در قسمت مردان رافائل نادال نفر نخست تنیس مردان جهان و مدافع عنوان قهرمانی دقایقی پیش با پیروزی بر رابین سودرلینگ سوئدی فینالیست سال قبل راهی مرحله نیمه نهایی شد.

راجرر فدرر سوئیس هم دیروز جواز حضور در جمع ۴ تنیس باز برتر این میدان را کسب کرد. اما فدرر برای رسیدن به فینال باید سد محکمی به نام جوکوویچ را از پیش رو بردارد. تنیسور شماره سه مردان جهان، دیروز در برابر گال مانفی از کشور میزبان

سه بر صفر به پیروزی رسید تا با راهیابی به نیمه نهایی این مسابقات حریف نوواک جوکوویچ صرب شود.

XS
SM
MD
LG