لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

کلایسترز بر بام یو اس اوپن


امشب رافائل نادال اسپانیایی ونواک ژوکوویچ صرب برای کسب عنوان قهرمانی تنیس آزاد آمریکا به مصاف هم خواهند رفت.

دیروز هم کیم کلایسترز بلژیکی با قهرمانی در رقابتهای زنان یو اس اوپن، از عنوان قهرمانی سال گذشته اش دفاع کرد. بخت دوم قهرمانی در مسابقات بیست و شش میلیون دلاری تنیس آزاد آمریکا، در دیدار فینال، موفق شد با نتیجه دو بر صفر ، از سد ورا زوناروا از روسیه عبور کند، تا برای سومین بار به مقام قهرمانی این گرند اسلم دست یابد. کلایسترز سال پیش نیز با برتری مقابل کارولین وژنیاکی دانمارکی، نفر نخست رده بندی جدید جهانی، مقام قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داده بود.

کلایسترز بیست و هفت ساله که هم اینک فرزندی سه ساله دارد، پیش از این پنج سال پیش برای نخستین بار بعنوان قهرمانی یو اس اوپن رسید. وی درپایان مسابقات انفرادی امسال جایزه دو میلیون و هفتصد هزار دلاری را از آن خود کرد.

اما در رقابتهای تنیس انفرادی مردان، راجرر فدرر سوئیسی، نفر دوم تنیس جهان از راهیابی به فینال باز ماند. فدرر قهرمان پنج دوره این رقابتها و فینالیست سال گذشته یو اس اوپن، که در مرحله نیمه نهایی این مسابقات، به مصاف نوواک ژوکوویچ رفته بود، در یک دیدار نفس گیر و طولانی، با نتیجه سه بر دو به بازی را به این تنیسور صرب واگذار کرد تا از راهیابی به فینال این مسابقات باز ماند. فدرر پیش از این پنج بار به مقام قهرمانی یو اس اوپن دست یافته بود و سال گذشته در دیدار پایانی مغلوب خوان مارتین دل پوتروی آرژانتینی شد

اما در دیگر دیدار نیمه نهایی، رافائل نادال از اسپانیا با غلبه بر میخائیل یوژنی روس راهی دیدار نهایی این مسابقات شد. تنیسور شماره یک جهان که تنها قهرمانی تنیس آزاد آمریکا را در کلکسیون افتخاراتش کم دارد، با نتیجه سه بر صفر از سد یوژنی گذشت تا برای نخستین بار به فینال مسابقات یو اس اوپن راه یابد. ژووکویچ در فینال سه سال پیش با شکست از راجرر فدر نفر نخست آنزمان رده بندی جهانی تنیس، از دست یابی به مدال باز ماند و این بار نیز در مصاف با نفر نخست رنکینگ جهانی به میدان میرود. نادال و ژوكويچ در چهارسال اخير بیست و یک بار مقابل يكديگر بازي كرده‌اند اما اين نخستين باریست كه درفینال یو اس اوپن رو در روي هم قرار می گیرند.

XS
SM
MD
LG