لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۵

صعود فدرر به نیمه نهایی


دهمین روز مسابقات تنیس آزاد آمریکا، رقابتهای ٢٦ میلیون دلاری یو اس اوپن، دیروز باپیروزی راجر فدرر سوئیسی، تنیسور شماره دوی جهان و راهیابی وی به مرحله نیمه نهایی همراه بود.

فدرر، قهرمان سالهای٢٠٠٤ تا ۲۰۰۸، با پیروزی سه بر صفر در برابر رابین سودرلینگ سوئدی، قدم به جمع چهار تنیس باز برتر این مسابقات گذاشت.

همچنین نوواک ژوکوویچ صرب، نفر سوم رده بندی جهانی، دربرابر گائل مانفی فرانسوی موفق شد با نتیجه سه بر صفر به پیروزی دست یابد و راهی دور نیمه نهایی این مسابقات شود

در رقابتهای زنان هم کارولین وژنیاکی نفر نخست رده بندی از دانمارک، با غلبه بر دومینیکا یبولکووا از اسلواکی، علاوه بر صعود به مرحله نیمه نهایی این مسابقات، رکورد پیروزی هایش را به ١٣ بازی رساند.

همچنین بخت هفتم قهرمانی زنان، ورا زووناروا از روسیه با پیروزی دو بر صفر در برابر کایا کانپی از استونی به جمع چهار تنیسور برتر این مسابقات راه یافت.

اما راهیابی اعصام الحق قریشی، تنیسور پاکستانیبه هر دو فینال تنیس دونفره ی مردان و دوبل مختلط، در مسابقات یو اس اوپن،ضمن آنکه شادی پاکستانی ها را سبب شد، امیدهای تنیس پاکستان را نیز افزایش داد. روهان بوپانا و اعصام الحق قریشی در حالی از سد باب و مایک رایان آمریکایی گذشتند که نمایندگان دو کشور هند و پاکستان در سازمان ملل،در ورزشگاه، شاهد این دیدار بودند. همچنین در نیمه نهایی مسابقات دو نفره مختلط یو اس اوپن، اعصام الحق قریشی از پاکستان به همراه کیتا پشکه از جمهوری چک با پیروزی در برابر باب برایان و لیزل هوبر آمریکایی راهی دیدار نهایی شدند.

XS
SM
MD
LG