لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۲

حذف سرینا، صعود نادال


در ادامه مسابقات تنیس آزاد فرانسه، رافائل نادال اسپانیایی به نیمه نهایی این مسابقات راه یافت.

دررقابتهای زنان یکی از دو تنیسور ستاسور استرالیای ویا اسکیاوونه ایتالیایی و دررقابتهای مردان، بی شک، رافائل نادال را میشود امید اول فتح جام به حساب آورد.

نادال، قهرمان ۴ دوره رولان گاروس، با پیروزی ای که دیروز بدست آورد، به مرحله نیمه پایانی فرنچ اوپن رسید و بخت اول قهرمانیست.

در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های تنیس آزاد فرانسه، نادال موفق شد نیکلاس آلماگرو هموطنش را با نتایج ۷ به ۶، ۷ به ۶ و ۶ به ۴ شکست بدهد و به جمع ۴ تنیسور برتر صعود کند. در دیگر دیدار از مرحله یک چهارم نهایی یورگن ملتزر اتریشی تونست نواک ژوکوویچ صرب رو پس از پنج ست مغلوب کند و خودش به مرحله نیمه نهایی راه یابد.

اماسرینا ویلیامز، نفر اول تنیس زنان جهان هم دیروز مقابل سامنتا استوسر استرالیایی، بخت هفتم جام شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد. ساعتی پیش سامانتا استوسر در مصاف با یلنا یانکوویچ صرب دوبر صفر به پیروزی رسید وراهی فینال شد.

لنا دمنتیوای روس هم با انصراف از ادامه بازی بدلیل آسیب دیدگی از ناحیه ساق پا، فرانچسکا اسکیووانه را به فینال این رقابتها فرستاد.

البته با اینکه سرینا ویلیامز و راجر فدرر، نفرات اول رده بندی تنیس جهان از این رقابتها حذف شده اند اما مورد تقدیر قرار گرفتند.

این دو، به رغم حذف از مسابقات تنیس آزاد فرانسه، رولان گروس، سه شنبه شب، در پاریس، مورد تقدیر مقامات فدراسیون بین المللی تنیس، قرار گرفتند. فدرر که بیشتر عناوین سال ۲۰۰۹ میلادی را به خود اختصاص داد، عنوان بهترین تنیسور مرد جهان را از آن خود کرد و سرینا ویلیامز آمریکایی هم عنوان بهترین تنیسور زن جهان را به خود اختصاص داد.

XS
SM
MD
LG