لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۸

حذف سرنا


سرینا ویلیامز آمریکایی، برترین تنیسور زنان جهان با شکست از تنیس باز روس از دور رقابتهای تنیس WTA تور مسترز مادرید حذف شد.

در دور سوم مسابقات زنان موتوآ مادریلنا، بخت نخست کسب جام سرینا در مصاف با نادیا پتروا بخت شانزدهم فتح جام از روسیه به میدان رفت وپس از اینکه ست اول را به سود خود به اتمام رساند در دو ست بعدی شکست خورد و از دور این بازیها کنار رفت. سرینا در مرحله قبل، در پیکار با ورا دوشی وینا در ماراتنی به مدت سه ساعت و بیست و شش دقیقه ، طولانی ترین مسابقه دوران ورزی اش را پشت سر گذاشت و در این دیدار مقابل پتروا علائم خستگی در ستهای دوم و سوم با چهل و یک خطای فردی نشان از تحلیل قوای جسمانی او داشت.

اما خواهر بزرگتر سرینا، ونوس ویلیامز امید چهارم قهرمانی در پیکاربا فرانچسکا اسکیوانه ایتالیایی به رغم شکست در ست اول ، دو بریک پیروز شد تا در دور چهارم حضور داشته باشد. همچنین یلنا یانکویچ صرب با پیروزی بر هموطنش آنا ایوانویچ راهی دور بعدی این رقابتها شد.

اما در دور دوم رقابتهای مردان تنیس موتوآ مادرلینا ، مسترز مادرید رافائل نادال اسپانیایی نفر سوم رنکینگ جهانی به دور بعد صعود کرد. رافائل نادال که برای حضوری دوباره در رقابتهای تنیس آزاد فرانسه ، رولان گاروس و بازپس گیری جام قهرمانی از راجر فدرر روزشماری می کند، درزمینهای خاک رس رسینتو فریا کاسا دوکامپو درپایتخت کشورش در دو ست پیاپی الكساندر دولگو بولوف اوكراینی را شكست داد و گام به دور سوم گذاشت. رقابتهای دومین گراند اسلم سال پس از مسترز مادرید، نه روز دیگر در رولان گاروس آغاز میشود ومدعیان به مصاف هم خواهند رفت. ولی فینالیست تنیس آزاد فرانسه، رابین سودر لینگ سوئدی دیروز در تنیس مادرید در دو ست متوالی نتیجه را به نیكولاس آلماگروی اسپانیایی واگذار کرد حذف شد.

از دیگر پیروزمندان بازیهای دیروز میتوان از اندی مورای، ژو ویلفرید سونگا، ارنست گولبیس و فیلیسیانو لوپز نام برد که با شکست حریفانشان به دور سوم راه یافتند. در دورسوم این رقابتها امشب، راجر فدرر با استانیسلاو واورینكا روبرو می شود و رافائل نادال با جان ایزنر روبرو میشوند.

XS
SM
MD
LG