لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۶

تنیس آزاد آمریکا


ششمین روز مسابقات تنیس آزاد آمریکا، یو اس اوپن، در مجموعه ورزشی فلاشینگ مدوز نیویورک، با پیروزی مدعیان کسب جام دنبال شد.

راجر فدرر سوئیسی قهرمان پنج دوره این مسابقات ونفر دوم رده بندی تنیس جهان،یکی از مدعیان بود. فدرر ٢٩ ساله با پیروزی سه بر صفر در برابر پل آنری ماتیوی فرانسوی، خیال طرفدارانش را راحت کرد و راهی دور چهارم مسابقات تنیس آزاد آمریکا شد.

همچنین نوواک ژوکوویچ صرب، بخت سوم قهرمانی این مسابقات، ونفر سوم رده بندی جهانی، سه بر صفر جیمز بلیک از کشور میزبان را از پیش رو برداشت و راهی دور بعد مسابقات شد.

در دیگر دیدار تنیس مردان یو اس اوپن، رابین سودرلینگ سوئدی در سه ست از سد تیمو دی باکر هلندی گذشت. یوزگن ملزر اتریشی با همین نتیجه خوآن کارلوس فررو اسپانیایی را شکست داد و مردی فیش آمریکایی سه بر دو آرنورد کلمان فرانسوی را راهی خانه کرد.

اما در رقابتهای زنان،کارولین وژنیاکی، تنیسور شماره یک رده بندی جدید جهانی، با پیروزی دو بر صفر در برابر یونگ جان چان، از چین تایپه راهی دور بعد شد. این تنیس باز بیست ساله دانمارکی، در مرحله بعد باید با ماریا شاراپووای روس نفر چهاردهم رنکینگ جهانی دیدار نماید.

چرا که ماریا شاراپووای روس، بخت چهاردهم قهرمانی این مسابقات با نتیجه دو بر صفر و با نتایج مشابه شش بر صفر از سد بئاتریس کاپرا از آمریکا گذشت و هموطن شاراپووا، سوتلانا کوزنتسوا با شکست هموطنش ماریا کریلنکو راهی دور بعد مسابقات شد.

اما در میان شگفتی همگان، یلنا یانکوویچ صرب، بخت سوم قهرمانی این مسابقات، با شکست دوبرصفر در برابر کایا کانپی، بخت سی و یکم قهرمانی این مسابقات از استونی، از دور مسابقات حذف شد. کانپی در دور بعد، باید با یانینا ویکی مایر بلژیکی مصاف دهد.

XS
SM
MD
LG