لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۲

رونق چشمگیر بازار بورس و اوراق بهادار تهران


با رونق یافتن بازار بورس، سهامداران و معامله گران بازار سرمایه، سرمایه خود را از بازار ارز و سکه به معاملات سهام و اوراق بهادار انتقال داده اند.

معاملات اوراق بهادار در تالار بورس تهران که از آن به دماسنج اقتصادی ایران تعبیر می شود، طی روزهای اخیر شاهد فعالیت فراوان بوده است.

افزایش چشمگیر حجم معاملات تالار بورس، افزایش شاخص سهام، و افزایش میزان خرید سهم از سوی سرمایه گذاران عرصه های دیگر چون بازار سکه و ارز، از مهم ترین نشانه های رونق این روزهای بازار بورس است.

علی صالح آبادی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، طی گفت و گوی زنده ای با تلویزیون جمهوری اسلامی، «افزایش سودآوری بنگاه ها طی سه ماه اخیر، فرارسیدن فصل برگزاری مجامع، و مشارکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری» را از سبب های اصلی رونق یافتن بازار سرمایه نامید.

از سوی دیگر، کاهش بهای ارز و سکه پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران، از عوامل دیگری تلقی می شود که بسیاری از سرمایه گذاران را به خارج کردن سرمایه از بازار ارز و سکه ترغیب کرده و آنها را به تالار بورس و اوراق بهادار متمایل کرده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گوی تلویزیونی خود پیرامون افزایش حجم معاملات تالار بورس و رونق یافتن فعالیت بازار سرمایه، به سهامداران توصیه کرد که سرمایه خود را در سبدهای سهام توزیع کنند و از آنها خواست «جوزده نشوند».
XS
SM
MD
LG