لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۹

دخالت مردم در بازداشت زنان توسط گشت ارشاد منجر به شلیک تیرهوایی در نارمک تهران شد


در خودروی گشت ارشاد پلیس که در محله نارمک تهران توسط مردم کنده شد
در خودروی گشت ارشاد پلیس که در محله نارمک تهران توسط مردم کنده شد

دخالت مردم برای جلوگیری از بازداشت دو زن توسط گشت ارشاد در محله نارمک تهران، به شلیک تیر هوایی منجر شد.

خبرگزاری ایرنا شنبه ۲۷ بهمن گزارش داد که جمعه شب ماموران گشت ارشاد قصد داشتند دو زن را به بهانه «نداشتن حجاب مناسب» سوار خودروی ون پلیس کنند که با مقاومت رهگذران و مردم حاضر در محل روبرو شدند.

شاهدان عینی با ارسال عکس و فیلم، می گویند در ادامه درگیری مردم با ماموران پلیس برای آزاد کردن این دو زن، در خودروی ون از جا کنده شد، ماموران مجبور به شلیک تیر هوایی شدند، و ماموران در نهایت پس از رها کردن آن دو زن، محل را ترک کردند.

فیلمی که از ماجرای درگیری شهروندان با ماموران گشت ارشاد در فضای مجازی منتشر شده بارها توسط کاربران شبکه های اجتماعی بازنشر شده است.

مخالفت شهروندان با حجاب اجباری و برخورد ماموران پلیس با زنان و دخترانی که از نظر ماموران حجاب مناسب ندارند، طی سال‌های اخیر بارها خبرساز شده است.

ایالات متحده بارها به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کرده است. یک هفته پیش وزارت خارجه آمریکا در بیانیه به مناسبت سالگرد بازداشت خانگی موسوی و کروبی یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران با اعتراضات مسالمت آمیز مخالفان با حجاب اجباری، معلمان، کارگران، و اقلیت های قومی و مذهبی به شدت برخورد کرده و در یکسال اخیر بیش از بیست نفر کشته و صدها نفر بازداشت شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG