لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۷

بازداشت شش نفر به اتهام رها کردن بیماران در حاشیه جاده


بازداشت شش نفر به اتهام رها کردن بیماران در حاشیه جاده
بازداشت شش نفر به اتهام رها کردن بیماران در حاشیه جاده

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران می گوید: ۶ نفر از عوامل رها كردن بیماران یک بیمارستان دولتی در زمین های جنوب تهران واقع در نزدیکی بهشت زهرا، بازداشت شدند و دستور جلب متهم هفتم نیز صادر شده است.

دادستان تهران می گوید: همچنین یک نفر به اتهام نشر اکاذیب در این رابطه دستگیر شده است. گفته شده است فرد دستگیرشده برای نخستین بار رهاکردن بیماران بیمارستان امام خمینی را رسانه ای کرده است.

به گفته دادستان شش نفر بازداشت شده کارکنان بخش اورژانس بیمارستان دولتی امام خمینی هستند که متهم اند دو بیمار بستری شده را از بخش سوانح به زیرزمین بیمارستان منتقل کرده و سپس در پشت یک وانت بار سوار کرده در بیابان های پیرامون تهران رها کرده اند.

تحقیقات دادسرای تهران می گوید شمار بیماران بیمارستان ها که با همان وضعیت در بیابان ها رها شده اند بیش از دو نفر است و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

مسئولان گفته اند رهاکردن بیماران در بیابانها از سوی بیمارستان ها به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی مسبوق به سابقه است.

دادستان تهران با اشاره به بازدید بازپرس پرونده از یکی از بیماران رها شده در بیابان گفت: «وی كه برای درمان عفونت‌ پای خود به یک بیمارستان دولتی در تهران مراجعه كرده بود، پس از مدتی بستری از اورژانس به زیرزمین بیمارستان منتقل و روز بعد عوامل بیمارستان او را به همراه یک بیمار دیگر به وسیله یک دستگاه وانت مزدا در حالی كه آنها را در پتو پیچیده بودند قرار داده و در كشتزارهای حوالی تهران رها كرده‌اند.»

دادستان تهران همچنین اعلام کرد رئیس بیمارستان امام خمینی به عنوان مسئول اصلی امور این بیمارستان در شمار دستگیرشدگان نیست. رئیس بیمارستان مدعی شده کارکنان بیمارستان خودسرانه اقدام به رهاکردن بیماران کرده اند.

خبرگزاری ها پیش از این گزارش کرده بودند مسئولان بیمارستان امام خمینی تهران در نخستین واکنش به این خبر منکر بستری شدن این بیماران در بیمارستان خود شده بودند؛ اما پس از پخش فیلم ویدیویی گفت و گو با یکی از بیماران و ورود دادستانی تهران، مسئولان بیمارستان اعلام کردند شش نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی در این رابطه مقصر بوده اند.

معاون وزیر بهداشت نیز در گفت و گو با گزارشگران منکر وجود پرونده بیمار دوم در بیمارستان فوق شده بود.

گفته می شود نبود بازرسان بهداشتی وزارت بهداشت و کنترل دقیق بیمارستان ها به عدم رعایت اصول درمانی از سوی بیمارستان ها منجر شده است. برای نمونه چندی پیش نیز مدیرعامل خدمات موتوری شهرداری تهران خبر از یافتن جنین انسان در زباله های یک بیمارستان را داده بود.

XS
SM
MD
LG