لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۹

نوجوان سیاهپوستی که به خاطر موهایش استخدام نشد، یک مدل حرفه‌ای شد


«کریین واشنگتن» که در پارک «سیکس فلگز» استخدام نشد، اکنون یک مانکن است.
«کریین واشنگتن» که در پارک «سیکس فلگز» استخدام نشد، اکنون یک مانکن است.

نوجوان سیاهپوست تگزاسی که به خاطر موهای بلند به هم تابیده اش، معروف به «دِرِد لاکس»، در پارک تفریحی «سیکس فلگز» استخدام نشد، اکنون حرفه «مادلینگ» را آغاز کرده است.

«کریین واشنگتن» ۱۷ ساله، برای کار تابستانی در این پارک که یکی پارک های زنجیره ای معروف آمریکا است، در ماه مارس درخواست داد، ولی بعد در طول مصاحبه به او گفتند که برای کار کردن در پارک باید موهایش را کوتاه کند. کارمندی که با او مصاحبه می کرد گفت استایل موهای او خارج از «دستورالعمل پوشش» در محیط کار آنها است.

کریین گفت: «خیلی حالم گرفته شد و مات و مبهوت مانده بودم. (من و مادرم) هیچوقت فکرش را هم نمی کردیم که چنین قانونی داشته باشند، تمام برگه های استخدام را خواندیم و چنین چیزی قید نشده بود.»

کریین تصمیم گرفت که به خاطر یک کار موقت تابستانی موهایش را کوتاه نکرده و به آنچه هویتش است لطمه نزدند.

پست مادر این نوجوان در فیسبوک.
پست مادر این نوجوان در فیسبوک.

همزمان مادر او، «کَریس» که از این مسئله خیلی تحت تأثیر قرار گرفته بود، تجربه پسرش را همراه با عکس او در پارک در فیسبوک سهیم شد، و چیزی نگذشت که این خبر و عکس در تمام شبکه های اجتماعی پیچید.

این ماجرا توجه «کوری کستر»، رئیس یک آژانس مدل‌یابی در لس آنجلس را به خود جلب کرد.

او متوجه شد که کریین آنچه برای مدل بودن لازم است را دارد. با او از طریق ایسنتاگرم تماس گرفت و او را به یک آژانس محلی در شهر آستین تگزاس معرفی کرد.

«لزلی جونز» یکی از صاحبان آژانس مدل‌یابی در تگزاس گفت: «او [کریین] در اول خیلی خجالتی بود. ولی او مدلی طبیعی است. خیلی خوش برخورد و مهربان است، خوش صحبت، عاقل و متواضع است.»​

کریین واشنگتن اکنون به حرفه مادلینگ مشغول است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG