لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

حزب «تی پارتی» پيروزی های کليدی در انتخابات کنگره آمريکا کسب کرد


حزب «تی پارتی» پيروزی های کليدی در انتخابات کنگره آمريکا کسب کرد
حزب «تی پارتی» پيروزی های کليدی در انتخابات کنگره آمريکا کسب کرد

جنبش «تی پارتی» يا به اصطلاح حزب چای، که شبکه ای غيرمنسجم مرکب از جمهوريخواهان و افراد مستقل است قدرت خود را با پيروزی های کليدی در سراسر آمريکا در انتخابات روز سه شنبه، نشان داد.

«رَند پال» پسر ران پال، وکيل مجلس نمايندگان و کانديدای پيشين رياست جمهوری، اولين کسی است که «تی پارتی» از او حمايت کرد و در انتخابات سنای آمريکا پيروز شد و کرسی ايالت کنتاکی را از آن جمهوريخواهان ساخت.

آقای «پال» می گويد که پيروزی وی پيام مردم آمريکا ست که از وضعيت کنونی در واشنگتن، ناراضی هستند. رند پال وعده داد که در سنای آمريکا از عقلانيت مالی، دولت محدود و بودجه متعادل، پيروی کند.

مارکو روبيو، جمهوريخواه، يکی ديگر از کانديداهای محبوب «تی پارتی» است که کرسی سنا را در ايالت جنوبی فلوريدا، کسب کرد. آقای روبيو می گويد که پيروزی او و جمهوريخواهان ديگر نشانگر فرصت دوباره ای است تا حزب جمهوريخواه بتواند خود را نشان دهد.

حمايت تی پارتی همچنين به «نيکی هالی»در پيروزی وی در انتخابات فرماندار ايالت «کارولينای جنوبی،» ياری رساند. خانم «هالی» اولين فرماندار زن در ايالات «کارولينای جنوبی» و دومين فرماندار در آمريکا ست که از تبار سرخ پوستان اين کشور است. فرماندار جمهوريخواه ايالت لوييزيانا نيز از تبار سرخ پوستان آمريکايی است.

کريستين اودانل، يکی از کانديداهای «تی پارتی» بود که در رقابت برای ورود به مجلس سنا از «کريس کونز،» کانديای دموکرات، شکست خورد. آقای «کونز» که يک حقوقدان و از مقامات محلی در ايالت دِلِور است برای کرسی ای که با انتخاب جو بايدن به معاونت رياست جمهوری باز شده بود، از حمايت چشمگير مردم برخوردار بود.

حزب «تی پارتی» که جنبشی محافظه کار و اصولگرا ست در سال گذشته، با تبليغات و فعاليتهای گسترده ای بر ضد بزرگ شدن دستگاه دولت فدرال، مخالفت با افزايش ماليات ها و مخالفت با طرح پرزيدنت اوباما بمنظور انجام اصلاحات در بيمه های درمانی و اجتماعی اين کشور، توانست در ميان مردم نفوذ کند و از گسترش قابل ملاحظه ای برخوردار شود.

XS
SM
MD
LG