لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۷

آلبوم جدید گروه هوی متال ایرانی «تارانتیست» با عنوان «رهبرنامه» منتشر شد


آلبوم جدید گروه هوی متال ایرانی «تارانتیست» با عنوان «رهبرنامه» منتشر شد. این آلبوم که مجموعه ای متشکل از ۱۰ آهنگ است، تلفیقی از فرهنگ و ادبیات امروز با موسیقی نو است و تجربه نامتعارفی در این سبک موسیقی محسوب می شود.

تمامی اشعار و موسیقی این آلبوم را آرش رهبری، بنیانگذار وسرپرست گروه، نوشته است. او چندی پیش به دلیل محدودیت های موجود در ایران به آمریکا مهاجرت کرده و فعالیت های هنری خود را در شهر لس آنجلس ادامه می دهد.

آرش رهبری در گفت‌و‌گو با بخش فارسی صدای آمریکا درباره آلبوم رهبرنامه می گوید: «در ریف های رهبرنامه (جمله بندی های گیتار در سبک راک و متال) با حفظ اصالت سبک متال، گویش ایرانی خاصی اضافه کردیم. در بخش های مختلف آهنگ ها، صدای سازهای ایرانی نظیر تنبک، سنتور، و دف با ریتم های فانک و متال نیز شنیده شده است.»

تارانتیست در سالهای اخیر آلبوم های متنوعی به زبان فارسی منتشر کرده است. از جمله این آثار می توان از «جرم نیست»، «سرای سرود»، «دیستور تِد بِرینز»، «تارانتیسم» یا «جنون رقص» که شنونده های زیادی در فضای مجازی داشت، نام برد.

آثار این گروه علاوه بر توزیع در فروشگاههای معتبر موسیقی جهان، بصورت رایگان برای طرفداران ایرانی هوی متال در شبکه های اجتماعی تارانتیست منتشر می شود.

این گروه در آهنگ های خود به موضوعاتی چون ناهنجاری های اجتماعی، نابرابری، بی‌عدالتی، یا تابوهای فرهنگی می پردازد و رویکردی کنایه آمیز نسبت رویدادهای کنونی ایران دارد.

آرش رهبری این باره می گوید : «در این آلبوم به مسائلی چون دزدی، اختلاس، و فقر پرداختیم. به آقازاده هایی اشاره می کنیم که از طریق ارث پدری - که همون دزدی بیت المال است - خارج از کشور فخرفروشی می کنند و به عیاشی می پردازند. از ناسیونالیست های وطن فروشی میگیم [می‌گوییم] که مال کشی می کنند. رفتیم سراغ روشنفکرنماهای فرنگستان نشینی که چراغشان خاموش است.»

گروه تارانتیست به مناسبت انتشار آلبوم رهبرنامه در حال فیلمبرداری چند نماهنگ یا موزیک ویدئوی جدید است که در آینده نزدیک منتشر می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG