لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۶

مهارت «ملکه فوتبال نمایشی» تانزانیا توجه رئیس جمهوری آمریکا را جلب کرد


هادهارا چارلز ملکه فوتبال نمایشی تانزانیا
هادهارا چارلز ملکه فوتبال نمایشی تانزانیا

هر چند تانزانیا از کانون توجه فوتبال آفریقا دور است، ولی امروز به لطف «هادهارا چارلز» که به ملکه فوتبال آزاد شهرت پیدا کرده، خبرساز شده است.

ویدئویی از این بازیکن فوتبال در توئیتر منتشر شده که با پیراهن و دمپایی روپایی می‌زند، توپ را در هوا نگاه می‌دارد، و صدها حرکت زیبای دیگر با توپ را به نمایش می‌گذارد.

این ویدئو بیش از ۱۰ میلیون بار تماشا شده و ۱۲۵ هزار بار در توئیتر به اشتراک گذاشته شده است.

ویدئوی فوتبال آزاد هادهارا چارلز، توجه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را نیز به خود جلب کرد. پرزیدنت ترامپ با به اشتراک گذاشتن این ویدئو، آن را «خارق العاده» توصیف کرده است.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، هادهارا چارلز از این که حرکات نمایشی اش با توپ فوتبال مورد توجه قرار گرفته بسیار خوشحال است. او می‌گوید، در تانزانیا کمتر کسی می‌تواند از طریق ورزش درآمدزایی کند.

خانم چارلز که مادر دو پسر است، فوتبال آزاد را از کودکی و با الهام از فوتبالیست هایی که آنها را در جام جهانی فوتبال یا جام ملت‌های آفریقا می‌دید آغاز کرد. فوتبالیست‌های محبوب او «رونالدو» و «رونالدینیو» هستند.

هادهارا چارلز در فوتبال نمایشی، دستاوردهای ارزنده‌ای نیز داشته است، از جمله این که در سال ۲۰۱۸ در نخستین رقابت‌های فوتبال آزاد آفریقا رتبه سوم را به دست آورد.

با این حال، او هنوز نتوانسته از این طریق درآمد کافی به دست آورد و چرخ زندگی خود را بچرخاند.

هادهارا، گاه با اتوبوس به مناطق دیگر سفر می‌کند تا استعدادش را در بازی با توپ در خیابان به نمایش بگذارد و روزی ۴ دلار بگیرد.

خانم چارلز در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان گفت که هر چند تشویق پرزیدنت ترامپ او را به شهرت می‌رساند، اما امیدوار است بتواند از این طریق کسب درآمد کند و برای فرزندانش زندگی راحتی را فراهم کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG