لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۹

طالبان پاکستان کمر به براندازی دولت پاکستان بسته است


طالبان پاکستان کمر به براندازی دولت پاکستان بسته است
طالبان پاکستان کمر به براندازی دولت پاکستان بسته است

طالبان پاکستان برای نبرد با نيروهای امنيتی آن کشور به تمرين های نظامی می پردازد. تپه های وزيرستان جنوبی در پاکستان مکانی برای تمرين نظامی طالبان پاکستان است.

ماموريت های انتحاری يکی از شيوه های مبارزه اين گروه تروريستی است و اين کاری است که فرماندهان طالبان پاکستان از نيروهای تروريستی خود می خواهند: آيا آماده ايد که جانتان را فدا کنيد؟ آيا آماده ايد که خونتان ريخته شود و به درون شعله های سوزان بپريد؟ آيا می توانيد چون تيغ بر آنها زخم وارد کنيد؟ آيا آماده ايد که آن ها را نابود کنيد؟

اين مردان برای مقابله با ارتش پاکستان، يکی از بزرگترين ارتش های جهان، آماده می شوند.

طالبان پاکستان، متحد طالبان افغانستان و القاعده، کمر به براندازی دولت پاکستان بسته است. تعهد طالبان به اين براندازی بدنبال عمليات نظامی اسلام آباد عليه اين ستيزه گران اسلامگرا در سال ۲۰۰۷ اعلام شد. جنگی که چهار سال است ادامه دارد.

در حالی که در اواخر ماه مارس، اسلام آباد خواستار گفتگوهای صلح با اين ستيزه گران شده بود، به گزارش رسانه ها دولت هرگونه گفتگوی صلح با اين گروه را انکار می کند و می گويد در صورتی با آن ها به گفتگو می نشيند که اسلحه خود را زمين گذارند و تسليم شوند.

در همين حال يکی از رهبران طالبان پاکستان روز شنبه اعلام کرد دو طرف به گفتگو مشغولند. رهبران پاکستان وجود چنين گفتگوهايی را تکذيب کرده اند.

انجام نشدن گفتگوهای صلح و يا به نتيجه نرسيدن آن، به ستيزه گران اين فرصت را می دهد که قوای خود را تجديد کنند.

در همين حال اختلاف بين گروههای مختلف طالبان پاکستان نيز دستيابی به يک پيمان صلح را مشکل می سازد.

XS
SM
MD
LG