لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۸

در حمله طالبان به پاسگاه پلیس در افغانستان ۱۳ نفر کشته شدند


«پل خمری» در ۱۰۰ کیلومتری جنوب قندوز قرار دارد.
«پل خمری» در ۱۰۰ کیلومتری جنوب قندوز قرار دارد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام ها در افغانستان می گویند طالبان در یک حمله پیش از بامداد در شمال آن کشور دست کم ۱۳ پلیس را کشته است. این حمله در شرایطی رخ می دهد که طالبان بر سر کاهش خصومت به منظور پیشبرد روند متوقف شده صلح چند روز را درگیر مذاکره با ایالات متحده بوده است.

یک مقام محلی به صدای آمریکا گفت شورشیان به یک پاسگاه پلیس در «پل خمری»، مرکز استان «بغلان»، حمله کرده و با کمک نفوذی های مظنون آن جا را تصرف کردند.

سخنگوی پلیس محلی در گفتگو با صدای آمریکا تائید کرد که در این حمله فرمانده پاسگاه کشته شده و دو طرف تلفات سنگینی داده اند. اما او شمار تلفات پلیس را اعلام نکرد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، در بیانیه ای ادعا کرد در این حمله ۱۷ پرسنل پلیس کشته و یک نفر دستگیر شده است. طالبان اغلب در این ادعاها اغراق می کند.

نیروهای پلیس هم ادعا کرده اند که طی چند روز گذشته در چند استان شماری از جنگجویان طالبان را کشته اند. سنجش صحت این ادعاها از طریق منابع مستقل دشوار است.

هم زمان قطر صحنه ملاقات های پشت درهای بسته مذاکره کنندگان آمریکایی با نمایندگان طالبان است. طرفین می کوشند بر چالش های پیش روی گفتگوهای صلح برای پایان دادن به ۱۸ سال جنگ در افغانستان غلبه کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG