لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳

رشیده طلیب پس از دریافت اجازه سفر به اسرائیل گفت از سفر منصرف شده است


رشیده طلیب، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا
رشیده طلیب، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا

رشیده طلیب، عضو دموکرات مجلس نمایندگان که اسرائیل درباره حضور او در این کشور تجدیدنظر کرد، گفت حاضر به انجام این سفر نیست.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رشیده طلیب روز جمعه ۲۵ مرداد ماه و بعد از دریافت مجوز، به دلیل آنچه «شرایط آزاردهنده» نامید، گفت حاضر به انجام این سفر نیست.

رشیده طلیب و ایلهان عمر، دو نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از حامیان جنبش بایکوت اسرائیل یا ‌بی‌دی‌اس هستند و از منتقدان اسرائیل محسوب می‌شوند.

روز پنچشنبه اعلام شد اسرائیل به این دو برای ورود به این کشور اجازه نمی دهد.

پس از اعلام اجازه ندادن اسرائیل برای این سفر، خانم طلیب نامه‌ای به وزارت کشور اسرائیل نوشت و در آن گفت: من می‌خواهم اجازه ورود به اسرائیل و دیدار با فامیل به ویژه مادربزرگم که در دهه ۹۰ زندگی خود است، را درخواست کنم چرا که ممکن است آخرین فرصت دیدار من با او باشد. من به محدودیت‌ها احترام خواهم گذاشت و بایکوت اسرائیل را در جریان دیدار خود تبلیغ نخواهم کرد.

متن نامه امضا شده رشیده طلیب را خبرنگار دیپلماتیک شبکه رسانه دولتی اسرائیل منتشر کرده است. خانم طلیب نماینده دموکرات از ایالت میشیگان در مجلس نمایندگان است.

ساعاتی بعد از ارسال این نامه، وزارت کشور اسرائیل اعلام کرد در راستای بشردوستی، اجازه سفر را برای خانم طلیب صادر کرده است. پس از اعلام موافقت وزارت کشور اسرائیل، رشیده طلیب با صدور بیانیه‌ای گفت: دیدار با مادربزرگم تحت این شرایط آزاردهنده که فقط برای آزار دادن من گذاشته شده، قلب مادربزرگم را می‌شکند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG