لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۷

مصطفی تاج زاده: پدر، مادر، ما هنوز متهميم


مصطفی تاج زاده: پدر، مادر، ما هنوز متهميم
مصطفی تاج زاده: پدر، مادر، ما هنوز متهميم

نامه سرگشاده مصطفی تاج زاده: پدر،مادر ما هنوز متهميم!

عنوان نامه سرگشاده ای است که مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی، و حزب مشارکت اخيراً منتشر کرده است.

در اين نامه آمده است، نظامی که قدرتش را در اعتراف گيری و تواب سازی در سلول های انفرادی ببيند، ايران را يک پادگان بزرگ می بيند، که در آن چون و چرا معنی ندارد. نظامی که استقلال قضايی در آن معنی ندارد و بيشتر جوانانِ تحصيلکرده آن از دوره دبيرستان مشتاق مهاجرت به خارج هستند و نزديک به نيمی از مردم آن زير خط فقر زندگی می کنند. آقای تاج زاده در اين نامه به چند واقعهِ تاريخی اشاره می کند و می نويسد که اعتراف می کند اگر در زمان خود در مقابلِ مواجهۀ نادرست با آيت الله شريعتمداری اعتراض می کرديم امروز کار به اينجا نمی رسيد که حرمت آيت الله منتظری را بشکنند. اقای تاجزداده همچنين با اشاره به مناظره های سال گذشته نوشته است چرا دولت احمدی نژاد نمی گويد با درآمد افسانه ای ۴۰۰ ميليارد دلاری نفت چه کرده است؟ آقای تاج زاده در پايان اين نامه نوشته است که حزب پادگانی همه اَبزارها را در اختيار دارد اما نه تنها از اداره کشور عاجز است بلکه حتی نمی تواند واژگانی جديد و جذاب توليد کند.

ميرحسين موسوی می گويد خودداری از صدور مجور راهپيمايی ۲۲ خرداد به گفته ی او نشان دهنده ترس دولتيان از تکرار حماسه ۲۵ خرداد است

اين نامزد معترض به نتيجه انتخابات در بيانيه خود اعلام کرده است آرايش نظامی بی سابقه در تهران نشان می دهد با وجود يک سال سرکوب و هزينه ميلياردی هنوز مردم را نتوانسته اند متقاعد کنند چرا که به گفتۀ او در غير اين صورت نيازی به اين همه هزينه و لشگر کشی و دروغ پردازی نبود. آخرين نخست وزير ايران همچنين گفته است که جنبش سبز آن آگاهی را دارد که به گونه ای عمل نکند تا تماميت خواهان بتوانند پيامد سياست های غلط خود را بپوشانند. وی اضافه می کند که امروز دولتيان بيش از هميشه نيازمند حادثه سازی هستند تا بتوانند پيامدهای مصائبی را که بر سر کشور آورده اند از چشم ها پنهان نگه دارند.

محمد رضا جلايی پور روز دوشنبه بازداشت شد

محمد رضا جلايی پور سال گذشته در ستاد انتخاباتی ميرحسين موسوی فعاليت می کرد. وی يک بار نيز پس از انتخابات رياست جمهوری در سال گذشته بازداشت شده بود و پس از چند ماه با قيد وثيقه آزاد شده بود. منابع خبری نزديک به اصلاح طلبان گزارش داده اند که مأموران امنيتی با تماس تلفنی از وی خواسته اند تا برای بازپس گيری گذرنامۀ خود مراجعه کند اما آنها او را هنگام مراجعه بازداشت کرده اند. محمد رضا جلايی پور دانشجوی دوره دکتری جامعه شناسی در انگلستان است.

هيات نظارت بر مطبوعات در جلسه روز دوشنبه خود به ۴ روزنامه و يک هفته نامه تذکر داد

روزنامه های آفتاب يزد، وطن امروز،جمهوری اسلامی، پول و هفته نامۀ بصيرت جوانان، نشرياتی هستند که تذکر گرفته اند. هيأت نظارت بر مطبوعات آفتاب يزد را متهم به انتشار مطلبِ مغاير با اصول و احکام شرعی وطن امروز را متهم به بکار گيری الفاظ توهين آميز نسبت به اشخاص و روزنامه پول را متهم به انتشار خلاف واقع و افترا به مقامات کشور کرده است. هيأت نظارت بر مطبوعات همچنين روزنامه جمهوری اسلامی را متهم به درج مطالب خلاف واقع متهم کرد. اين روزنامه اخيراً سرمقاله ای اقتصادی تحت عنوان حال اقتصادی کشور خوب نيست منتشر کرده بود. هفته گذشته نيز الياس نادران نماينده اصولگرای مجلس شورای اسلامی از وزير ارشاد دليل تذکرهای پی در پی به مطبوعات را مورد پرسش قرار داده بود.

رئيس کميته بررسی ترور دکتر مسعود عليمحمدی: هنوز به نتيجه ای نرسيده ايم

پرويز سروری رئيس کميته بررسی ترور دکتر مسعود عليمحمدی در مجلس شورای اسلامی به ايلنا گفته است «هنوز به نتيجه ای نرسيده ايم.» اين نماينده مجلس تأکيد کرده که با توجه به حضور نهادهای امنيتی در روند بررسی اين پرونده، تا به نتيجه نرسيم، نمی توانيم خبری اعلام کنيم. مسعود عليمحمدی استاد فيزيک بنيادی دانشگاه تهران در ۲۲ دی ماه سال گذشته به وسيله يک بمب هدايت شونده در برابر خانه خود در قيطريه تهران کشته شد.

XS
SM
MD
LG