لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۹

هشدار به روحانی: سپاه آماده می شود مملکت را در دست بگیرد


مصطفی تاجزاده، معاون وزیر کشور دولت محمد خاتمی، در پیامی به حسن روحانی هشدار داد که سپاه خود را برای در دست گرفتن کشور آماده می کند.

به نوشته وبسایت کلمه، مصطفی تاجزاده که در زندان به سر می برد، در ملاقات با همسر خود این پیام را به رئیس جمهوری ایران داد.

فخرالسادات محتشمی پور، همسر تاجزاده، در این باره در صفحه فیس بوک خود نوشت: «...به حسن روحانی پیغام داد تا به دنبال خاستگاه و جناح تندروهای بی اخلاق نگردد زیرا به اعتقاد وی سرنخ تمام اقدامات غیرقانونی از نصب بیلبوردهای خلاف سیاست های دولت تا فیلم ها و اس ام اس ها و همه تخریب ها به یک اتاق فکر در سپاه برمی گردد. همان اتاق فکر ستاد مهندسی انتخابات که اکنون دارند خودشان را آماده می کنند که مملکت را در دست بگیرند و فکر می کنند ژنرال السیسی ایران هستند».

ژنرال السیسی، از ارشدترین مقام‌های ارتش مصر در براندازی محمد مرسی، رئیس‌ جمهوری مخلوع مصر، نقش اساسی داشت و در حال حاضر از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در مصر است.

طی روزهای گذشته انتشار و نمایش فیلمی با عنوان «من روحانی هستم» واکنش های بسیاری در پی داشت. برخی از چهره های سیاسی نظیر رئیس مجلس محتوی آن را دروغ دانستند و دولت نیز از سازندگان آن شکایت کرد.

چندی روز بعد، همایشی با عنوان «دلواپسیم» از سوی مخالفان رویکرد دولت در مذاکرات هسته ای در تهران برگزار شد که سخنرانان و حاضران انتقادات تندی را نسبت روحانی مطرح کردند، از جمله کوچک زاده نماینده مجلس که روحانی را سازشکار خواند.

نصب بیلبورد هایی در سطح شهر تهران با عنوان صداقت آمریکایی و با مضمون انتقاد از گفت و گوی حسن روحانی و محمد جواد ظریف با همتایان آمریکایی خود، یکی دیگر از اتفاقاتی است که به نظر میرسد تاجزاده در پیغام خود، به آن اشاره کرده است.

به گفته تاجزاده، روحانی نیازی به گله و تهدید ندارد «فقط کافی است از وزارت اطلاعاتش بخواهد یک گزارش از اقدامات این ها تهیه کرده برای اطلاع عموم منتشر کنند تا معلوم شود چگونه پول بیت المال را برای تخریب دولت به کار می برند».

مصطفی تاجزاده یک روز پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز سال 88 دستگیر شد و پس از تحمل نه ماه زندان آزاد شد. او دوباره در سال ۱۳۸۹ و در پی شکایت از سردار مشفق همراه با شش تن دیگر از اعضای ارشد جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی دستگیر شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.
XS
SM
MD
LG