لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۶

انفجار در کلوب شبانه در تاجیکستان ۴ کشته به جای گذاشت


مقامات امنیتی تاجیکستان اعلام کرده اند صبح روز دوشنبه، در یک کلوب شبانه در دوشنبه، پایتخت این کشور، انفجاری به وقوع پیوسته که دست کم ۴ کشته به جای گذاشته است.

گزارش های ضد و نقیضی منتشر شده است که از احتمال ارزیابی مقامات امنیتی از این انفجار به عنوان یک اقدام تروریستی، حکایت می کنند.

این انفجار درحالی به وقوع پیوسته است که روز جمعه نیز یک خودروی بمب گذاری شده انتحاری، در ایستگاه پلیس بزرگترین شهر تاجیکستان منفجر شد. دو مامور پلیس بر اثر این انفجار کشته و دست کم ۲۵ تن دیگر مجروح شدند.

بنا به گفته مقامات این کشور، یورش بمب گذار به سمت یک خودرو در ایستگاه پلیس واقع در خجند، به آتش سوزی منجر شد. یک واحد مبارزه با جرائم سازمان یافته در ساختمان این این ایستگاه پلیس قرار دارد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله روز جمعه را به عهده نگرفته است اما مقامات وزارت کشور معتقدند «جنبش اسلامی ازبکستان»، یک گروه ستیزه جوی وابسته به القاعده مسئول اجرای این حملات بوده است.

امام علی رحمانف، رییس جمهوری تاجیکستان، یک کمیسیون دولتی را مسئول تحقیق پیرامون این بمب گذاری کرده است.

از زمانی که ۲۵ ستیزه جوی اسلام گرا روز ۲۳ اوت چندین مامور محافظ زندان پایتخت در دوشنبه را به قتل رساندند و متواری شدند، تاجیکستان در حالت آماده باش قرار داشته است.

XS
SM
MD
LG