لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۵

راهپیمایی کارگران تايوانی برای شرايط بهتر


اين برای دومين بار در کمتر از يک ماه است که هزاران کارگران در تايپه، خواستار حقوق بهتر برای کارگران اين جزيره شدند.

هزاران کارگر تايوانی روز يکشنبه در اعتراض به سياست های دولت در خيابان های تايپه راهپيمايی کردند و خواهان حقوق بهتر شدند.

معترضان در حالی که شعار سر می دادند و پلاکاردهايی در اعتراض به دولت بهمراه داشتند به سمت کاخ رياست جمهوری تخم مرغ پرتاب کردند.

اتحاديه های کارگری در بيانيه ای، «ما يينگ جئو» رئيس جمهوری تايوان را به پيروی از سياست های جناح راست متهم ميکنند که بگفته آنها شرکت ها و سرمايه داران را در اولويت قرار می دهد.

در اين بيانيه، رييس جمهور «ما» متهم شده که برای به حرکت درآوردن اقتصاد اين جزيره، تصميم گرفته به جای افزايش حداقل دستمزد کارگران، به کارفرماها اجازه دهد، کارگران خارجی بيشتری استخدام کنند.

بيانيه اتحاديه های کارگری تايوان همچنين به افزايش شهريه ها، تخريب زيست محيط به نام توسعه، و تبعيض عليه کارگران خارجی و همسران آنها به عنوان مشکلات اجتماعی اشاره کرده که دولت بايد با آنها برخورد کند.

لين سيو ايی، يکی از معترضان می گويد: من فهميدم زنهای زيادی که می خواهند از خانواده های خود مراقبت کنند، مجبورند بطور قراردادی به بازار کار برگردند. نظام قراردادی تضمين های کمتری دارد و به اندازه کافی کمکهای رفاهی ندارد. بنابراين حتی اگر اين زنها به سر کار برگردند، حقوق و منافعشان عادلانه نيست.

گروه های معترض پيش از آنکه در نهايت در مقابل کاخ رياست جمهوری تايوان جمع شوند، در مقابل شورای برنامه ريزی اقتصادی و توسعه، اداره بيمه کار و شرکت برق اين کشور حضور پيدا کرده بودند.

چن يو رن، يک پزشک معترض، می گويد: اميدواريم که مقامات اين امکان را بدهند که قانون استانداردهای کار شامل پزشکان و پزشکان کارآموز هم بشود. با رشد خدمات پزشکی، ما پزشکان هم به ساعات کار بيشتری نياز داريم. خستگی در ميان پزشکها نه تنها اثرات سؤ سلامتی برای خودشان و خانواده های شان دارد، بلکه بر حقوق بيمارانشان هم تاثير می می گذارد.

اتحاديه های کارگری تايوان در حال برنامه ريزی برای برگزاری اعتراضی بزرگتر در آخرين روز سال جاری ميلادی هستند.
XS
SM
MD
LG