لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۸

شکست حزب حاکم تایوان در انتخابات میان‌دوره‌ای؛ گروه‌های نزدیک به پکن پیروز شدند


حزب حاکم تایوان در انتخابات میان‌دوره‌ای روز شنبه تنها موفق به حفظ شش کرسی شهرداری شد و دیگر کرسی‌های رقابتی را از دست داد
حزب حاکم تایوان در انتخابات میان‌دوره‌ای روز شنبه تنها موفق به حفظ شش کرسی شهرداری شد و دیگر کرسی‌های رقابتی را از دست داد

«تسای اینگ ون» رییس‌ جمهوری تایوان و رئیس حزب دموکراتیک پیشرو این کشور، به دنبال شکست در انتخابات این کشور، روز دوشنبه از سمت خود در این حزب کنار رفت اما همچنان در قدرت ماند.

حزب حاکم تایوان در انتخابات میان‌دوره‌ای روز شنبه تعداد زیادی از کرسی‌های خود را از دست داد. این حزب تنها موفق به حفظ شش کرسی شهرداری و کرسی‌های قضاوت شهرستان‌ها شد و دیگر کرسی‌های رقابتی را از دست داد.

بعد از اعلام نتایج انتخابات، نخست وزیر تایوان و رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات تایوان نیز در سایه شکست انتخاباتی حزب حاکم آن کشور، از سمت خود استعفا دادند.

حزب ناسیونالیست تایوان، حزب اپوزیسیون که خواهان روابط نزدیکتر با چین است، موفق به کسب پانزده کرسی در انتخابات میان دوره‌ای شد که اولین چالش انتخاباتی خانم تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان محسوب می شود.

از زمانی که دولت تسای اینگ ون در سال ۲۰۱۶ در تایوان روی کار آمده پکن از تعامل با این دولت سر باز زده و وی را به تلاش برای کسب استقلال رسمی برای تایوان متهم کرده است، در حالی که این موضوع یک خط قرمز برای چین محسوب می‌شود.

تسای اینگ ون گفته که خواهان حس وضعیت موجود با چین است، اما از امنیت و دموکراسی تایوان دفاع می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG