لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۰

تایوان پیوند اعضای بدن مرد مبتلا به اچ آی وی را بررسی می کند


تایوان پیوند اعضای بدن مرد مبتلا به اچ آی وی را بررسی می کند
تایوان پیوند اعضای بدن مرد مبتلا به اچ آی وی را بررسی می کند

مقامات بهداشت تایوان می گویند پرونده یک «سهل انگاری مرگبار پزشکی» را بررسی می کنند.

در این پرونده یکی از بیمارستان های مشهور تایوان، اجازه داد اعضای بدن یک فرد اهدا کننده عضو که به HIV مبتلا بوده است، به بیماران دیگر پیوند زده شود.

مقامات وزارت بهداشت تایوان روز دوشنبه اعلام کردند پیش از تصمیم گیری درباره اینکه چه جریمه ای برای «بیمارستان دانشگاه ملی تایوان» در تایپه در نظر بگیرند، این مورد را بررسی می کنند.

این وزارتخانه تا پایان روز سه شنبه به بیمارستان دانشگاه ملی تایوان فرصت داده است در مورد این واقعه گزارشی با ذکر جزئیات آن تهیه کند.

بیمارستان پذیرفته است که تیم پزشکی آن، تفسیر غلطی از یک پیام تلفنی درباره وضعیت فرد اهدا کننده عضو انجام داده است. بیمارستان می گوید پیش از انجام جراحی های پیوند اعضا، وضعیت فرد اهدا کننده اعضای بدن را با انجام آزمایش های ضروری، بررسی نکرد.

اعضای بدن از یک مردی که هفته گذشته بر اثر سقوط جان سپرد پیوند زده شده است. خانواده او می گویند نمی دانستند که وی به HIV، یا ویروسی که عامل بیماری ایدز شناخته می شود، دچار بوده است.

شش ها، کبد، و دو کلیه فرد اهدا کننده در بیمارستان دانشگاه ملی تایوان به چند بیمار پیوند زده شد. قلب او نیز برای پیوند به یک بیمار دیگر، به بیمارستان دانشگاه ملی چنگ کونگ فرستاده شد.

پزشکان می گویند بیمارانی که اعضای بدن این فرد به آنها پیوند زده شده است، احتمالا به HIV مبتلا می شوند. این بیماران اکنون در حال دریافت داروهای ضد ایدز هستند.

XS
SM
MD
LG